Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Partizana rezultatom 4:1 (2:0) u 13. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelac jedinog gola za Vojvodinu bio je Uroš Nikolić u 82. minutu, dva pogotka za Partizan postigao je Natho, a po jedan Filipović i Baždar.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić (od 46. Baždar), Fejsa (od 46. Traore) – Dijabate, Natho (od 77. Andrade), Menig (od 72. Jović) – Rikardo (od 66. Pavlović).

Vojvodina: Carević – Bjeković (od 67. Lazarević), Jeličić, Traore, Đorđević – Milosavljević, Topić – Baraj (od 67. U. Nikolić), V. Simić, Malbašić (od 46. Vitas) – N. Nikolić (od 67. Čumić).

Partizan je bolje otvorio meč, od početka je preuzeo inicijativu i težište igre prebacio na polovinu Vojvodine. Rikado je imao prvu šansu već u drugom minutu, glavom je gađao pored gola, da bi potom u šestom pokušao da vrati povratnu za Natha, ali je na vreme intervenisala odbrana Vojvodine.

Rikardo je potom imao još dve solidne šanse, nije bio precizan, ali je onda u 15. minutu Natho pogodio za vođstvo Partizana. Traoreovo dodavanje za Carevića bilo je kratko, golman Voše je uklizao, zajedno sa Rikardom, ali je lopta došla pravo na nogu Nathu koji je pogodio prazan gol za 1:0.

U 22. minutu Partizan je duplirao prednost i to iz penala, koji je napravio Jeličić. Štoper Vojvodine je u želji da izbije loptu, oborio Rikarda, a sudija je dosudio najstrožu kaznu koju je realizovao Natho.

Jeličić je potom zaradio dva žuta kartona, prvi u 23. i drugi u 27. minutu zbog prekršaja nad Filipovićem i tako je Vojvodina ostala i sa igračem manje.

Vojvodina je pokušavala da pripreti posle centaršuteva sa boka, ali je odbrana Partizana bila na svom nivou.

U 42. minutu, Marković je postigao pogodak za Partizan posle uigrane akcije iz prekida, ali je posle VAR provere utvrđeno da je gol pao posle nedozvoljene pozicije.

Milan Rastavac je na poluvremenu uveo Uroša Vitasa umesto Malbašića, kako bi nadomestio izostanak isključenog Jeličića. Prvu šansu opet je imao Partizan, u 49. minutu Rikardo je primio loptu u petercu i iz okreta pogodio spoljni deo mreže.

Na isteku časa igre Partizan je postigao i treći pogodak, posle kornera sa leve strane, Filipović je bio najviši u skoku i sa pet metara glavom je pogodio prvi ugao za 3:0.

Ubrzo nakon trećeg gola domaćih, Rikardo je imao nove dve prilike, prvo je šutirao pored stative, a onda je Carević odbranio njegov udarac u prvi ugao iskosa sa sedam metara.

U 74. minutu Vojvodina je bila najbliža golu, Čumić je dobio loptu i iskosa sa leve strane gađao je prvi ugao, na mestu je bio golman Popović.

U 82. minutu, pošto je u 67. zamenio Baraja, Uroš Nikolić postigao je gol za Vošu, pošto je iz slobodnjaka postigao zaista efektan pogodak za 3:1.

Ipak, samo minut kasnije, Partizan je ponovo stekao tri gola prednost, Baždar je iskoristio grešku odbrane Vojvodine, izašao je sam na Carevića i pogodio prvi ugao za 4:1.

U narednom kolu, u subotu od 19.00, Vojvodina dočekuje TSC.