Фудбалери Војводине изгубили су на „Карађорђу“ од екипе Партизана резултатoм 0:2 у другом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Лазаревић, Јеличић, Црномарковић (од 71. Траоре), Букинац (од 52. Милетић), Зукић, Милосављевић, Малбашић, Николић (од 78. Јовановић), Чумић (од 78. Радуловић), Вукић (од 46. Болинги).

Партизан: Јовановић, Стојковић (од 64. Филиповић), Илић, Марковић, Антић, Белић, Кануте (од 63. Шћекић), Северина (од 83. Трифуновић), Натхо (од 75. Пантић), Мениг, Салдања (од 82. Николић).

Партизан је био конкретнији у уводним минутима утакмице, а прву шансу имали су црно-бели, Северина је послао повратни пас за Менига, чији је ударац зауставио Царевић.

Воша је узвратила у 14. минуту, преко капитена Чумића, кога је у пуном налету ка отвореном простору ка голу оборио Илић и зарадио жути картон, чиме је сигурно спречио велику шансу за домаћи тим. Гости су наставили да играју грубо према Чумићу, јер је у 19. минуту и Кануте оштро стартовао над капитеном Воше и зарадио такође жути картон.

Након тога, поново је напао Партизан, у 24. минуту, када је Северини побегла лопта, али је стигла до Салдање, који није успео да угрози Царевића.

Воша је најопаснији напад имала у 26. минуту, после дуге акције Малбашић је побегао по десној страни, оштро је гађао кроз петерац, Јовановић је интервенисао. Вошину офанзиву наставио је у 29. минуту Николић, чији је покушај изблокирао Илић.

У 33. минуту поново је Чумић био мета противничких играча, овај пут је Белић био оштар, али је за разлику од својих саиграча прошао без жутог картона.

До одласка на одмор, Северина је шутирао још једном, Царевић је био на месту, док је на другој страни још једном пробао Букинац, али голова није било.

На самом старту другог полувремена, у 47. минуту, Натхо је искористио простор да проигра Салдању који је побегао и савладао Царевића за 0:1.

Након примљеног гола, Воша је поново преузела иницијативу и имала изгледне шансе између 57. и 60. минута. Најпре је Црномарковић после корнера гађао главом, а Малбашић закаснио за неколико центиметара на другој стативи да спроведе лопту у гол. Потом је шутирао и два пута Чумић, није успео озбиљније да угрози Јовановића.

Воша је била у налету, Партизан се повукао и чекао шансу из контри и дочекао ју је у 74. минуту, Мениг је прихватио лопту на левој страни, унео је у средину и од пречке савладао Царевића за 0:2.

Радослав Батак је пробао да раздрма своју екипу, ушли су Лазар Јовановић и Андрија Радуловић, али промене резултата није било.

Воша у наредном колу, у недељу од 19 часова гостује екипи Напретка из Крушевца.