Фудбалери Војводине елиминисани су из Купа Србије пошто су данас у полуфиналу изгубили од Партизана резултатом 2:1 (2:0).

Партизан је повео головима Рикарда Гомеша у четвртом и Квинсија Менига у 42. минуту, док је једини погодак за Вошу постигао Дејан Зукић у 52. минуту.

Партизан: Стевановић – Миљковић (од 58. Лутовац), Милетић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Јевтовић (од 26. Јојић) – Марковић (од 81. Холендер), Натхо (од 58. Терзић), Мениг (од 81. Јовић) – Рикардо.

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић (од 73. Ковачевић), Ђорђевић (од 51. Бјековић) – Максимовић (од 65. Нешковић), Топић – Вукадиновић (од 46. Кабић), Зукић, Симић – Матић (од 65. Вукчевић).

Партизан је боље отворио меч и повео већ у четвртом минуту, Марковић је прошао по десном боку и вратио повратну за усамљеног Рикарда који је из непосредне близине лако савладао Роцкова за 1:0.

У осмом минуту Партизан је имао огромну шансу, након брзе контре, Марковић је изашао сам на Роцкова, голман Војводине је одлично интервенисао.

Војводина је први пут припретила у деветом минуту, Симић је покушао са 20 метара, шутирао је право у голмана Стевановића.

Након тога, уследило је још неколико опасних прилика пред голом Војводине. Мениг у 15. и потом Рикардо у 18. минуту имали су праве зицере, али је Роцков уписао још две одличне интервенције.

Казна је умало стигла у 21. минуту, Зукић је кроз средину проиграо Симића, који је прихватио лопту и са ивице шеснаестерца шутирао преко гола. Уследиле су нове шансе за Партизан, поново преко Марковића, потом и Натха, који је пресекао лош пас Роцкова и изашао сам на њега, али је шутирао поред стативе.

Шансе су наставиле да се ређају пред голом Роцкова, који је у 28. минуту још једном зауставио Марковића у ситуацији један на један, а потом је још боље интервенисао када је Здјелар гађао са 18 метара.

У 36. минуту Партизан је имао контру четири на један, Натхо је направио још једну кардиналну грешку, пошто је лоше проиграо Рикарда.

Домаћи су имали још две прилике у 41. минуту, и Менигов ударац у први угао искоса са леве стране зауставио је Роцков, да би потом Здјелар шутирао преко пречке.

У 43. минуту, Роцков није могао ништа, Мениг је искоса са леве стране погодио сам горњи леви угао за 2:0.

Воша је заиграла много боље у наставку, и у 53. минуту успела да смањи резултат. Симић је одлично прошао кроз средину, сачекао прави тренутак да проигра Зукића, који је искоса са леве стране погодио први угао за 2:1.

Тај погодак потпуно је пореметио ток меча, јер Партизан више није био толико доминантан, нити је стварао шансе, док је Војводина деловала много боље и тежиште игре је приближила голу ривала.

Александар Станојевић је реаговао изменама, баш као и Драган Радојичић, који је увео, након Кабића на полувремену, и Бјековића, Вукчевића и Нешковића чиме је најавио офанзиву, али су се домаћи добро бранили.

Након мирнијег периода без шанси, у 87. минуту Алекса Терзић је шутирао са десетак метара, али је испред гола главом одлично реаговао Бјековић и спречио сигуран гол.

До краја није било промене резултата, па је Партизан обезбедио финале у Куп Србије, а Војводина се овим поразом опростила од пласмана у Европу.