Fudbaleri Vojvodine eliminisani su iz Kupa Srbije pošto su danas u polufinalu izgubili od Partizana rezultatom 2:1 (2:0).

Partizan je poveo golovima Rikarda Gomeša u četvrtom i Kvinsija Meniga u 42. minutu, dok je jedini pogodak za Vošu postigao Dejan Zukić u 52. minutu.

Partizan: Stevanović – Miljković (od 58. Lutovac), Miletić, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jevtović (od 26. Jojić) – Marković (od 81. Holender), Natho (od 58. Terzić), Menig (od 81. Jović) – Rikardo.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović (od 73. Kovačević), Đorđević (od 51. Bjeković) – Maksimović (od 65. Nešković), Topić – Vukadinović (od 46. Kabić), Zukić, Simić – Matić (od 65. Vukčević).

Partizan je bolje otvorio meč i poveo već u četvrtom minutu, Marković je prošao po desnom boku i vratio povratnu za usamljenog Rikarda koji je iz neposredne blizine lako savladao Rockova za 1:0.

U osmom minutu Partizan je imao ogromnu šansu, nakon brze kontre, Marković je izašao sam na Rockova, golman Vojvodine je odlično intervenisao.

Vojvodina je prvi put pripretila u devetom minutu, Simić je pokušao sa 20 metara, šutirao je pravo u golmana Stevanovića.

Nakon toga, usledilo je još nekoliko opasnih prilika pred golom Vojvodine. Menig u 15. i potom Rikardo u 18. minutu imali su prave zicere, ali je Rockov upisao još dve odlične intervencije.

Kazna je umalo stigla u 21. minutu, Zukić je kroz sredinu proigrao Simića, koji je prihvatio loptu i sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Usledile su nove šanse za Partizan, ponovo preko Markovića, potom i Natha, koji je presekao loš pas Rockova i izašao sam na njega, ali je šutirao pored stative.

Šanse su nastavile da se ređaju pred golom Rockova, koji je u 28. minutu još jednom zaustavio Markovića u situaciji jedan na jedan, a potom je još bolje intervenisao kada je Zdjelar gađao sa 18 metara.

U 36. minutu Partizan je imao kontru četiri na jedan, Natho je napravio još jednu kardinalnu grešku, pošto je loše proigrao Rikarda.

Domaći su imali još dve prilike u 41. minutu, i Menigov udarac u prvi ugao iskosa sa leve strane zaustavio je Rockov, da bi potom Zdjelar šutirao preko prečke.

U 43. minutu, Rockov nije mogao ništa, Menig je iskosa sa leve strane pogodio sam gornji levi ugao za 2:0.

Voša je zaigrala mnogo bolje u nastavku, i u 53. minutu uspela da smanji rezultat. Simić je odlično prošao kroz sredinu, sačekao pravi trenutak da proigra Zukića, koji je iskosa sa leve strane pogodio prvi ugao za 2:1.

Taj pogodak potpuno je poremetio tok meča, jer Partizan više nije bio toliko dominantan, niti je stvarao šanse, dok je Vojvodina delovala mnogo bolje i težište igre je približila golu rivala.

Aleksandar Stanojević je reagovao izmenama, baš kao i Dragan Radojičić, koji je uveo, nakon Kabića na poluvremenu, i Bjekovića, Vukčevića i Neškovića čime je najavio ofanzivu, ali su se domaći dobro branili.

Nakon mirnijeg perioda bez šansi, u 87. minutu Aleksa Terzić je šutirao sa desetak metara, ali je ispred gola glavom odlično reagovao Bjeković i sprečio siguran gol.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Partizan obezbedio finale u Kup Srbije, a Vojvodina se ovim porazom oprostila od plasmana u Evropu.