Фудбалери Војводине изгубили су на свом „Карађорђу“ од екипе Партизана резултатом 0:2 (0:1) у другом колу Супер лиге Србије.

Стрелац оба гола за Партизан био је Бибрас Натхо у четвртом и 58. минуту.

Тренери Славољуб Ђорђевић и Александар Станојевић на терен су извели следеће саставе:

Војводина (4-2-3-1): Н. Симић – Цуцин, Kовачевић, Стевановић, Деветак – Топић, Буснић (од 65. Максимовић) – В. Симић (од 77. Кабић), Човић, Новевски (од 46. Бастајић) – Мркаић (од 58. Зукић).

Партизан (4-2-3-1): Поповић – Лутовац (од 86. Живковић), Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић – Холендер (од 62 Марковић), Натхо (од 62. Пантић), Јовић (од 72. Павловић) – Рикардо (од 62. Миловановић).

Партизан је био конкретнији у уводним минутима, кренуо је офанзивно од самог старта и већ у четвртом минуту повео резултатом 1:0. По десној страни пробио је Лутовац, након гужве у петерцу, лопта се одбила до Натха који је послао под пречку Николе Симића за вођство гостију.

Уследио је нови покушај Партизана преко Здјелара, чији је ударац са 20 метара завршио преко гола. Након тога, Војводина се ослободила почетног притиска и пребацила тежиште ка средини терена. Ипак, Партизан је наставио да ствара шансе, у 18. минуту Рикардо се нашао у опасној позицији, али је одбрана Војводине одлично реаговала и изблокирана његов покушај.

У 37. минуту, Воша је први пут озбиљније припретила, прво је Симић тражио Мркаића, али је Вујачић избио лопту у корнер. После ударца из угла, Човић је покушао да надскочи Саничанина, али је успут направио и прекршај.

У последњим минутима првог дела игре темпо је опао, а једино се још истакао голман Никола Симић који је зауставио покушај Натха са 15 метара, па је Партизан на полувремену задржао предност.

Тренер Војводине Славољуб Ђорђевић на полувремену је направио прву промену, пошто је уместо  Новевског на терен ушао Бастајић, и „стара дама“ је кренула нешто офанзивније. Човић је имао први покушај, његов ударац главом заустаио је голман Поповић. Партизан је у  58. минуту дуплирао вођство, после нове акције по десном боку и повратне лопте, на правом месту је Натхо који је шутирао са 16 метара и од стативе матирао Симића за 0:2.

Славољуб Ђорђевић је одмах направио  и другу промену, Зукић је ушао уместо Мркаића, па је Човић заузео место најистуренијег нападача. Човић је следећи припретио у 64. минуту главом након прекида, но лопта је завршила преко пречке. Партизан је два минута касније имао још једну шансу, Јовић се убацио по левом боку и ушао у шеснаестерац, Симић је зауставио његов ударац.

У 70. минуту Војводина је извела брзу контру, на десној страни је лопту добио Бастајић и гађао са 25 метара, голман Попвовић је сигурно интервенисао и сачувао Партизан. Шест минута касније, на другој страни поново се истакао Никола Симић, овај пут је зауставио солидан покушај Данила Пантића.

У финишу утакмице темпо је поново очекивано опао, Воша је припретила још једном, после лепог центаршута Цуцина са десног бока, Кабић је главом гађао поред гола, али промене резултата није било – 0:2.