Фудбалери Војводине изгубили су на гостовању од екипе Рада резултатом 2:0 (0:0) у 30. колу Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац за Рад био је Андрија Калуђеровић у 48. и 52. минуту.

Тренери Милан Милановић и Ненад Лалатовић одлучили су да на терен изведу следеће саставе:

Рад: Кахриман – Станисављевић, Калуђеровић (од 89. Тучевић), Цигер, Гојковић (од 70. Јовановић), Лазаревић, Шарић (од 62. Буснић), Блажић, Радивојевић, Караклајић (од 62. Младеновић), Трнинић.

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак – Дринчић, Максимовић (од 55. Стојковић) – Зукић (од 64. Кабић), Симић, Гемовић (од 68. Новевски) – Мркаић.

По изузетно тешком и наквашеном терену, фудбалерима је било отежано да контролишу лопту и играју течније, што је утицало и на број прилика. Прву је имао Вељко Симић у шестом минуту када је са 18 метара шутирао преко гола. Симић је био најрасположенији у уводним минутима пошто је добрим дриблингом изнудио и први жути картон за домаће, који је добио Блажић, а потом је још једном шутирао, замало поред гола. Домаћи су први пут покушали да угрозе Вуклиша у 11. минуту, када је Гојковић лоше захватио волеј са ивице шеснаестерца и послао лопту поред гола.

Уследио је период без покушаја ка голу, Војводина је доминирала, контролисала игру на средини терена, али је недостајао бољи завршни пас, па је у 25. минуту капитен Никола Дринчић одлучио да опроба свој ударац са двадесетак метара, лопта је завршила поред стативе. Најопаснији ударац упутио је Саничанин са тридесетак метара, на истеку пола часа игре, Кахриман је успео само да избоксује лопту у корнер.

Војводина је до одласка на одмор имала још једну добру прилику, после корнера са десне стране, Андрић је главом шутирао за мало поред гола, док је Рад у финишу првог полувремена успео да се ослободи притиска, али не и да озбиљније угрози гол Вуклиша.

На самом старту другог полувремена Дејан Зукић је неспретно интервенисао у шеснаестерцу и оборио играча Рада, а судија је показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Андрија Калуђеровић, за вођство Рада – 1:0. „Стара дама“ је убрзо одговорила, после акције у 49. минуту, Симић је центрирао са десног бока, Гемовић је шутирао поред гола.

У 52. минуту домаћи су дуплирали вођство после лепе акције, Лазаревић је центрирао са десног бока, на правом месту је поново Калуђеровић који лако погађа са петерца за 2:0.

Ненад Лалатовић је после другог гола домаћих направио прву измену, Максимовића је заменио Аранђел Стојковић. Пет минута касније десила се сумњива ситуација у казнезном простору Рада, Вељко Симић је оборен, фудбалери и клупа Војводине тражили су пенал, али је главни судија само одмахнуо руком. Због жестоког протествовања и сукоба са играчима Рада, жути картон добио је Вељко Симић.

Тренер Војводине Лалатовић одлучио је да направи још две измене, Кабић и Новевски су заменили Зукића и Гемовића на крилним позицијама, али је „стара дама“ и даље тешко пробијала добро постављену одбрану Рада. Наредну прилику за гостујући тим имао је Андрић после корнера, али је на месту био Кахриман. У последњим минутима Симић је шутирао са 16 метара, Кахриман је већ био савладан, али је Цигер са гол линије спречио сигуран погодак Војводине.

До краја утакмице није било већих узбуђења па је Војводина овим поразом сада четврта са бодом мање од Чукаричког. Наредни ривал „старе даме“ је Златибор, а тај меч на програму је у понедељак у 18 часова на стадиону „Карађорђе“.