Fudbaleri Vojvodine izgubili su na gostovanju od ekipe Rada rezultatom 2:0 (0:0) u 30. kolu Super lige Srbije.

Dvostruki strelac za Rad bio je Andrija Kaluđerović u 48. i 52. minutu.

Treneri Milan Milanović i Nenad Lalatović odlučili su da na teren izvedu sledeće sastave:

Rad: Kahriman – Stanisavljević, Kaluđerović (od 89. Tučević), Ciger, Gojković (od 70. Jovanović), Lazarević, Šarić (od 62. Busnić), Blažić, Radivojević, Karaklajić (od 62. Mladenović), Trninić.

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak – Drinčić, Maksimović (od 55. Stojković) – Zukić (od 64. Kabić), Simić, Gemović (od 68. Novevski) – Mrkaić.

Po izuzetno teškom i nakvašenom terenu, fudbalerima je bilo otežano da kontrolišu loptu i igraju tečnije, što je uticalo i na broj prilika. Prvu je imao Veljko Simić u šestom minutu kada je sa 18 metara šutirao preko gola. Simić je bio najraspoloženiji u uvodnim minutima pošto je dobrim driblingom iznudio i prvi žuti karton za domaće, koji je dobio Blažić, a potom je još jednom šutirao, zamalo pored gola. Domaći su prvi put pokušali da ugroze Vukliša u 11. minutu, kada je Gojković loše zahvatio volej sa ivice šesnaesterca i poslao loptu pored gola.

Usledio je period bez pokušaja ka golu, Vojvodina je dominirala, kontrolisala igru na sredini terena, ali je nedostajao bolji završni pas, pa je u 25. minutu kapiten Nikola Drinčić odlučio da oproba svoj udarac sa dvadesetak metara, lopta je završila pored stative. Najopasniji udarac uputio je Saničanin sa tridesetak metara, na isteku pola časa igre, Kahriman je uspeo samo da izboksuje loptu u korner.

Vojvodina je do odlaska na odmor imala još jednu dobru priliku, posle kornera sa desne strane, Andrić je glavom šutirao za malo pored gola, dok je Rad u finišu prvog poluvremena uspeo da se oslobodi pritiska, ali ne i da ozbiljnije ugrozi gol Vukliša.

Na samom startu drugog poluvremena Dejan Zukić je nespretno intervenisao u šesnaestercu i oborio igrača Rada, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Andrija Kaluđerović, za vođstvo Rada – 1:0. „Stara dama“ je ubrzo odgovorila, posle akcije u 49. minutu, Simić je centrirao sa desnog boka, Gemović je šutirao pored gola.

U 52. minutu domaći su duplirali vođstvo posle lepe akcije, Lazarević je centrirao sa desnog boka, na pravom mestu je ponovo Kaluđerović koji lako pogađa sa peterca za 2:0.

Nenad Lalatović je posle drugog gola domaćih napravio prvu izmenu, Maksimovića je zamenio Aranđel Stojković. Pet minuta kasnije desila se sumnjiva situacija u kazneznom prostoru Rada, Veljko Simić je oboren, fudbaleri i klupa Vojvodine tražili su penal, ali je glavni sudija samo odmahnuo rukom. Zbog žestokog protestvovanja i sukoba sa igračima Rada, žuti karton dobio je Veljko Simić.

Trener Vojvodine Lalatović odlučio je da napravi još dve izmene, Kabić i Novevski su zamenili Zukića i Gemovića na krilnim pozicijama, ali je „stara dama“ i dalje teško probijala dobro postavljenu odbranu Rada. Narednu priliku za gostujući tim imao je Andrić posle kornera, ali je na mestu bio Kahriman. U poslednjim minutima Simić je šutirao sa 16 metara, Kahriman je već bio savladan, ali je Ciger sa gol linije sprečio siguran pogodak Vojvodine.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je Vojvodina ovim porazom sada četvrta sa bodom manje od Čukaričkog. Naredni rival „stare dame“ je Zlatibor, a taj meč na programu je u ponedeljak u 18 časova na stadionu „Karađorđe“.