Fudbaleri Vojvodine izgubili su na gostovanju od ekipe Voždovca rezultatom 3:1 (1:1) u 19. kolu Super lige Srbije.

Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu bio je Miljan Vukadinović u 23. minutu, dok su za Voždovac pogađali Ivezić u 22, Milosavljević u 74. i Vujnović u 78. minutu.

Voždovac: Preković, Milović, Stanisavljević (od 83. Ajdinović), Lasickas, Pantović, Vujnović, Milojević (od 72. Milosavljević), Purtić (od 83. F. Stanisavljević), Mašović (od 72. Mijailović), Ivezić, Hajdin.

Vojvodina: N. Simić (od 29. Vukliš) – Jeličić, Kovačević, Kopitović, Devetak – Maksimović, Busnić (od 71. Topić) – Vukadinović, Čović, V. Simić – Mrkaić (od 56. Bastajić).

Voždovac je bio nešto ofanzivniji u uvodnim minutima i dva puta je pripretio preko Mašovića. U 19. minutu Milojević je prošao po levom krilu i centrirao do Stanisavljevića koji je savladao Nikolu Simića, ali je iz VAR sobe stigla signalizacija da je prilikom prijema igrao rukom.

Ipak, dva minuta kasnije, Voždovac je poveo, Stanisavljević je centrirao na prvu stativu iz kornera, a Ivezić glavom matirao Simića za 1:0.

Međutim, Voša je uspela brzo da odgovori, u 24. minutu Busnić je ukrao loptu Milojeviću i proigrao Vukadinovića, koji je sjajno prošao, šutirao u suprotan ugao, a Hajdin u želji da ispuca loptu, zakucao ju je pod prečku za 1:1.

U 29. minutu Nikola Simić se požalio na povredu i morao je da napusti teren, pa je na gol Vojvodine stao Goran Vukliš. Upravo se on istakao odličnom intervencijom u 42. minutu, Milojević je snažno šutirao sa tridesetak metara, ali je Vukliš zaustavio njegov udarac. Voždovac je još jednom pripretio u 44. minutu, Mašović je centrirao sa levog boka, Vujnović je gađao glavom, ali je Vukliš još jednom odlično intervenisao.

Voždovac je imao blažu inicijativu i na startu drugog poluvremena, ali nije ozbiljnije pripretio Vuklišu, osim što je Mašović i četvrti put uputio udarac ka golu Vojvodine.

S druge strane, Vojvodina je teško pronalazila prostor u odbrani Voždovca, domaći su taktički odlično stajali, pa je Slavoljub Đorđević uveo Bastajića umesto Mrkaića, potom i Topića umesto povređenog Busnića.

Vožvodvac je ponovo poveo u 74. minutu preko Milosavljevića koji je u igru ušao stotinak sekundi ranije. On je iskoristio lošu reakciju Kopitovića, ukrao loptu i potom lobovao Vukliša za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, Voždovac je postigao novi pogodak, Stanisavljević je izveo prekid sa desne strane, a Vujnović glavom poslao loptu u dalji ugao za 3:1.

Voša je u finišu uspela još jednom da pripreti, Topić je sa 18 metara šutirao direktno u golmana Voždovca.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Voždovac je upisao tri boda, a Voša i pored poraza ostala na četvrtoj poziciji sa 29 bodova.