Фудбалери Војводине испали су у трећем колу квалификација Лиге конференције пошто је ЛАСК у реваншу славио резултатом 6:1.

У првом мечу аустријски тим је славио на „Карађорђу“ резултатом 1:0, а Војводина је повела голом Уроша Кабића у 13. минуту, али је ЛАСК преокренуо преко Карамока у 34. и 53, Гојгингера у 56, Поцмана у 67, Балића у 80. и Шмита у 87. минуту.

ЛАСК: Шлагер – Летард, Вајсингер, Филиповић (од 61. Марешић) – Флекер (од 61. Поцман), Гргић (од 70. Хјун-Сеок), Михорл, Ренер (од 70. Вилд) – Гојгингер, Балић, Карамоко (од 61. Шмит).

Војводина: Н. Симић – Јеличић, Ковачевић, Стевановић, Деветак – Буснић (од 59. Максимовић), Топић – Новевски (од 59. Вукадиновић), Човић (од 65. Зукић), В. Симић (од 74. Бастајић) – Кабић (од 74. Мркаић).

ЛАСК је кренуо офанзивно од првог минута, а већ у петом домаћи су упутили први ударац у оквир гола Николе Симића. Из слободњака са 25 метара снажно је шутирао Михорл, али је лопту избоксовао голман Симић. Војводина је први пут у противнички шеснаестерац ушла у 13. минуту и повела. Деветак је упутио лопту у казнени простор, Симић ју је само закачио, Човић пропустио, а тамо је на правом месту сачекао Кабић и левом ногом погодио сам угао за 0:1.

ЛАСК је имао иницијативу и после примљеног гола, али је Војводина одлично стајала у дефанзвном блоку и шансе домаћих свела на минимум, следећи ударац и то веома непрецизан имао је поново Михорл. Деловало је да је Воша успела да држи ривала далеко од гола, а онда је у 32. минуту Буснић оборио Карамока и направио пенал. Одговорност је преузео такође оборени нападач аустријског тима, Симић је прочитао страну, али недовољно – 1:1.

На истеку првог дела игре, Гргић је имао још један опасан покушај са 15 метара, али је Никола Симић још једном сјајно интервенисао, па је резултат на полувремену остао 1:1.

ЛАСК је наставио да притиска и на старту другог полувремена, Карамоко је упутио опасан ударац искоса са леве стране, али је поново био маестралан Симић, парадом је сачувао своју мрежу. У 53. минуту, Симић није могао ништа, Ковачевић је погрешио као последњи играч одбране, промашио је лопту, а Карамоко је избио сам пред гол Војводине и од стативе погодио за 2:1.

Други примљени погодак пореметио је одбрану Војводине, а домаћима дао ветар у леђа, па је већ 56. минуту ЛАСК стекао два гола предности. Флекер је асистирао Гојгингеру, који је остао сам на петерцу и лако савладао Симића за 3:1.

Одмах после трећег примљеног гола, Славољуб Ђорђевић је направио двоструку измену, увео је Вукадиновића и Максимовића уместо Новевског и Буснића, убрзо је и Зукић заменио Човића, али је одговорио и тренер домаће екипе који је увео тројицу свежих играча. У 67. минуту ЛАСК је постигао и четврти погодак, Гргић је центрирао са леве стране, а Поцман био највиши у скоку и главом матирао Симића – 4:1.

Уследио је нешто мирнији период без много шанси, а онда је ЛАСК постигао и пети погодак. У 80. минуту Балић је прихватио лопту на 20 метара и погодио први угао немоћног Симића за 5:1. Три минута пре краја, Шмит је постигао и шести погодак за ЛАСК, пошто је главом са петерца погодио даљи угао.

То је био и коначан резултат овог меча, па је ЛАСК прошао у плеј-оф укупним резултатом 7:1.