Фудбалери Војводине изгубили су од Црвене звезде резултатом 5:0 у првом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Црвена звезда: Глазер – Дегенек (од 73. Спајић), Мијаиловић, Драговић – Букари, Kангва (од 57. Шљивић), Стаменић, Иванић (од 71. Кабић), Митровић (од. 71. Николић) – Олајинка, Kрасо (од 57. Лучић).

Војводина: Царевић – Бјековић, Црномарковић, Јеличић, Букинац (од 73. Јовановић) – Николић (од 52. Радуловић), Буснић, Милетић, Милосављевић (од 46. Зукић) – Вукић (од 52. Болинги), Ивановић (од 46. Чумић).

Звезда је боље отворила меч и прву шансу имала у трећем минуту када је ударац Красоа изблокиран, да би већ у наредном нападу Букари шутирао поред стативе.

У 11. минуту Буснић је неспретно оборио Олајинку, а судија показао на белу тачку, одговорност је преузео Красо и погодио за 1:0.

Воша је први пут припретила у 16. минуту, из слободног ударца са 20 метара, Николић је гађао и послао лопту преко пречке.

У 24. минуту нови проблем за Војводину било је искључење за неопрезног Буснића, који је у жељи да заустави Олајинку направио прекршај испред шеснаестерца и зарадио други жути картон, па је гостујући тим остао са играчем мање.

Бројчана предност додатно је помогла Црвеној звезди да буде још опаснија по гол Царевића, који је у 30. минуту зауставио нови покушај Красоа. У последњим тренуцима првог полувремена Звезда је дошла до другог гола, након центаршута из корнера са десне стране, Милосављевић је неспретном реакцијом главом савладао Царевића за 2:0.

У првом нападу на старту другог полувремена, Чумић који је ушао уместо Ивановића, одлично је проиграо Букинца, али је његов ударац са неколико метара одлично зауставио голман Глазер.

У 51. минуту, Звезда је постигали трећи гол, након акције по десној страни и Кангвине повратне лопте, на правом месту је Красо који је погодио први угао за 3:0.

На истеку часа игре, Царевић је спречио још један погодак у својој мрежи, пошто је Лучићев ударац главом одлично зауставио на гол линији.

Тренер Војводине Радослав Батак направио је неколико промена, након што је увео одмах на паузи Чумића и Зукића, убрзо су ушли новајлија Болинги и Радуловић, али су гости тешко долазили до опасне зоне.

У 70. минуту Звезда је постигла четврти погодак, Букари је главом спустио лопту до Лучића, који се наместио и снажно шутирао под пречку за 4:0.

У 76. минуту комбиновали су резервисти, Лазар Јовановић је одмах по уласку на терен лепо проиграо Радуловића који је био у налету на левој страни, његов покушај је изблокиран у последњем тренутку.

Звезда је успела да постигне и пети погодак, у 80. минуту Букари је после соло продора са 12 метара савладао Царевића за 5:0, што је био и коначан резултат утакмице.