Fudbaleri Vojvodine izgubili su u Bačkoj Topoli od ekipe TSC-a rezultatom 3:2 u 31. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u 13. i Ivanović u 61. minutu.

TSC: Ilić, Ćirković (od 80. Šoš), Cvetković, Jovanović (od 83. Rakonjac), Krstić, Pantović (od 83. Milosavljević), Radin, Stanić (od 70. Pejić), Stojić, Đakovac, Đorđević.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Korać, Crnomarković, Đorđević, Zukić, Petrović, Savićević (od 78. Vukanović), Kembel (od 55. Radulović), Seri, Ivanović.

Već u trećem minutu, TSC je uspeo da povede, Cvetković je centrirao sa desnog boka, a Pantović je usamljen sa nekih osam metara iz prve poslao loptu iznad Carevića za 1:0.

Samo dva minuta kasnije, TSC je duplirao vođstvo, Đirković je lako predriblao Lazarevića u situaciji jedan na jedan, uneo loptu u sredinu i maestralno poslao loptu u dalji ugao za 2:0.

Ali, Voša je opet uspela da se vrati ubrzo, u 13. minutu Zukić je ponovo kapitenski preuzeo odgovornost i iz slobodnjaka sa 18 metara, snažno je šutirao u golmanov ugao, Ilić je bio nemoćan – 2:1.

Voša je nastavila da dominira i da kreira akcije na polovini rivala, ali se TSC dobro branio, te nije dozvolio opasnije udarce ka golu Ilića. U 25. minutu Voša je imala lep napad koji je posle Ivanovićevog pasa započeo Kembel na desnom boku, proigrao je Savićevića koji je prosledio do Serija, ali je on šutirao preko gola.

Seri ja imao i sledeću priliku, u 37. minutu kada je ukrao loptu na levoj strani, ušao u sredinu, ali je njegov udarac izblokirao defanzivac domaćih i Voša je iz dobre šanse dobila ipak samo korner.

TSC je u finišu prvog poluvremena Pantović je imao još dve dobre prilike, najpre je glavom gađao preko gola, da bi potom u poslednjem minutu prvog dela posle povratne Cvetkovića pogodio stativu i rezultat je ostao nepromenjen.

Voša je bila konkretnija na startu drugog poluvremena, a na isteku časa igre uspela je da dođe do izjednačenja. Opet je veliku ulogu odradio Seri, koji je odličnim pasom proigrao Ivanovića, koji je pobegao odbrani domaće ekipe i rutinski pogodio dalji ugao za 2:2.

Međutim, TSC je ponovo uspeo da povede, u 74. minutu nakon centaršuta sa desnog boka, Ivanović je na petercu proigrao Pantovića kome nije bilo teško da pogodi mrežu za 3:2.

Voša je očekivano krenula u ofanzivu, jer nije imala šta da izgubi, a Božidar Bandović je uveo Vukanovića umesto Savićevića, ali se TSC do kraja odlično branio. U nadoknadi je Đorđević imao najbolji pokušaj, sa nekih 20 metara šutirao je pravo u dobro postavljenog golmana Ilića, koji je u poslednjim sekundama zaustavio i šut Vukanovića iskosa sa desne strane.

„Stara dama“ je tako upisala prvi poraz posle puna dva meseca, ali se već okreće narednim utakmicama, u sredu u Kragujevcu u polufinalu Kupa Srbije, a potom narednog vikenda na „Karađorđe“ stiže Crvena zvezda.