Фудбалери Војводине ремизирали су у Лучанима са екипом Младости резултатом 2:2 у петом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Томић (аутогол) у 10. и Радуловић у 37. минуту.

Младост: Стаменковић, Ћирковић, Догнимани (од 90. Радивојевић), Јоксимовић, Лековић, Мирић, Томић (од 76. Молс), Тумбасевић, Удовичић, Варјачић, Величковић (од 76. Жунић).

Војводина: Царевић, Лазаревић, Црномарковић, Росић, Гиорбелидзе, Зукић, Милосављевић (од 82. Буснић), Радуловић (од 82. Ивановић), Николић (од 64. Малбашић), Чумић, Болинги.

Младост је повела из прве праве прилике, након центаршута Величковића са десне стране, на другој стативи највиши у скоку био је Догнимани који је главом гађао кроз руке Царевића за 1:0.

Воша је узвратила три минута касније, Радуловић је прошао по десној страни, упутио је оштру повратну кроз петерац, али је лопта закачила једног играча и завршила иза леђа Стаменковића за 1:1.

Наставиле су да се ређају шансе, у 15. минуту домаћи тим је имао велику шансу, након новог центаршута са десне стране лопта је стигла до Величковића у петерцу, али је Царевић одлично интервенисао.

Воша је узвратила у 22. минуту, Лазаревић је шутирао са дистанце, а Болинги је покушао главом да скрене лопту ка голу, али је гађао поред гола.

У 25. минуту поново се истакао Царевић, који је опет сачувао сигуран гол за домаћи тим. Догнимани је одиграо дупли пас са Варјачићем и изашао сам на Царевића, голман Воше је ногом сачувао мрежу.

Промашаје домаће екипе, Воша је казнила у 37. минуту после прелепе акције по левој страни, Болинги је проиграо Зукића, а овај послао повратну у срце казненог простора где је на правом месту био Радуловић за 1:2!

Младост је у финишу првог полувремена успела да дође до новог изједначења, након дуге лопте, Мирић је побегао одбрани Воше и проиграо Догниманија који је поново успешнији од Царевића. Уследила је ВАР провера, а након неколико минута и потврда да није било офсајда и да је погодак регуларан – 2:2.

На старту другог полувремена Радуловић је у 48. минуту могао до другог гола, Чумић је центрирао са левог крила, а он главом гађао поред стативе.

Ранко Поповић је направио прву промену у 64. минуту, Малбашић је заменио Николића и у првом контакту са лоптом имао велику шансу. Малбашић се лепо убацио кроз средину и правовремено добио лопту од Болингија, али је статива сачувала гол Стаменковића. Воша је наставила да напада, Чумић је гађао са дистанце у 70. минуту, Стаменковић је парадом одбио лопту у корнер.

У 75. минуту Младост је имала велику шансу после контре, Величковић је изашао сам на Царевића, који је још једном одлично интервенисао.

Потез вечери извео је Стаменковић, који је у 86. минуту парадом скинуо маестралан покушај волеја Дејана Зукића са скоро 25 метара. У последњим тренуцима, Воша је имала нови зицер, Малбашић је погодио стативу.

По судијском звиждуку дошло је до размирица на терену, а судија је показао црвени картон домаћем играчу Јоксимовићу.

Уједно, то је била и последња шанса, па је Воша освојила и вечерас бод на гостујућем терену, а у наредном колу, следеће суботе дочекује Раднички 1923.