Fudbaleri Vojvodine remizirali su u Lučanima sa ekipom Mladosti rezultatom 2:2 u petom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Tomić (autogol) u 10. i Radulović u 37. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Mladost: Stamenković, Ćirković, Dognimani (od 90. Radivojević), Joksimović, Leković, Mirić, Tomić (od 76. Mols), Tumbasević, Udovičić, Varjačić, Veličković (od 76. Žunić).

Vojvodina: Carević, Lazarević, Crnomarković, Rosić, Giorbelidze, Zukić, Milosavljević (od 82. Busnić), Radulović (od 82. Ivanović), Nikolić (od 64. Malbašić), Čumić, Bolingi.

Mladost je povela iz prve prave prilike, nakon centaršuta Veličkovića sa desne strane, na drugoj stativi najviši u skoku bio je Dognimani koji je glavom gađao kroz ruke Carevića za 1:0.

Voša je uzvratila tri minuta kasnije, Radulović je prošao po desnoj strani, uputio je oštru povratnu kroz peterac, ali je lopta zakačila jednog igrača i završila iza leđa Stamenkovića za 1:1.

Nastavile su da se ređaju šanse, u 15. minutu domaći tim je imao veliku šansu, nakon novog centaršuta sa desne strane lopta je stigla do Veličkovića u petercu, ali je Carević odlično intervenisao.

Voša je uzvratila u 22. minutu, Lazarević je šutirao sa distance, a Bolingi je pokušao glavom da skrene loptu ka golu, ali je gađao pored gola.

U 25. minutu ponovo se istakao Carević, koji je opet sačuvao siguran gol za domaći tim. Dognimani je odigrao dupli pas sa Varjačićem i izašao sam na Carevića, golman Voše je nogom sačuvao mrežu.

Promašaje domaće ekipe, Voša je kaznila u 37. minutu posle prelepe akcije po levoj strani, Bolingi je proigrao Zukića, a ovaj poslao povratnu u srce kaznenog prostora gde je na pravom mestu bio Radulović za 1:2!

Mladost je u finišu prvog poluvremena uspela da dođe do novog izjednačenja, nakon duge lopte, Mirić je pobegao odbrani Voše i proigrao Dognimanija koji je ponovo uspešniji od Carevića. Usledila je VAR provera, a nakon nekoliko minuta i potvrda da nije bilo ofsajda i da je pogodak regularan – 2:2.

Na startu drugog poluvremena Radulović je u 48. minutu mogao do drugog gola, Čumić je centrirao sa levog krila, a on glavom gađao pored stative.

Ranko Popović je napravio prvu promenu u 64. minutu, Malbašić je zamenio Nikolića i u prvom kontaktu sa loptom imao veliku šansu. Malbašić se lepo ubacio kroz sredinu i pravovremeno dobio loptu od Bolingija, ali je stativa sačuvala gol Stamenkovića. Voša je nastavila da napada, Čumić je gađao sa distance u 70. minutu, Stamenković je paradom odbio loptu u korner.

U 75. minutu Mladost je imala veliku šansu posle kontre, Veličković je izašao sam na Carevića, koji je još jednom odlično intervenisao.

Potez večeri izveo je Stamenković, koji je u 86. minutu paradom skinuo maestralan pokušaj voleja Dejana Zukića sa skoro 25 metara. U poslednjim trenucima, Voša je imala novi zicer, Malbašić je pogodio stativu.

Po sudijskom zvižduku došlo je do razmirica na terenu, a sudija je pokazao crveni karton domaćem igraču Joksimoviću.

Ujedno, to je bila i poslednja šansa, pa je Voša osvojila i večeras bod na gostujućem terenu, a u narednom kolu, sledeće subote dočekuje Radnički 1923.