Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju 32. kola Mocart Bet Super lige Srbije.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Crnomarković, Korać, Giorbelidze, Mateus Indio, Zukić, Radulović (od 70. Kembel), Savićević (od 80. Vukanović), Seri, Ivanović (od 85. Jovanović).

Crvena zvezda: Glazer, Mimović, Spajić, Dragović, Mijailović, Stamenić (od 61. Šljivić), Hvan, Olajinka (od 89. Endiaje), Katai (od 61. Kanga), Ivanić (od 61. Bukari), Sremčević (od 46. Kraso).

Gosti su prvi došli do prvih prilika, u 11. minutu Olajinka je glavom gađao preko gola, da bi minut kasnije Hvan šutirao nedovoljno opasno po Carevića.

Voša je odmah uzvratila, prvi je pripretio Ivanović koji je u 12. minutu iskosa sa desne strane pokušao da iznenadi Glazera iskosa sa desne strane, ali je golman Crvene zvezde odbio loptu u korner. Nakon toga, šut sa distance oprobao je Savićević, koji je poslao loptu preko gola.

U 26. minutu i Mateus Indio je gađao sa nekih 25 metara, lopta je završila pored stative, da bi potom Seri bio najbliži golu osam minuta kasnije. Seri je prošao po levom boku, a onda je gađao prvi ugao i pogodio stativu.

Voša je bila konkretnija u prvom poluvremenu, igrala je ulgavnom na polovini rivala, ali golova do pauze nije bilo.

Voša je imala prvu šansu i u nastavku, u 48. minutu je Zukić pronašao Savićevića na drugoj stativ, ali ovaj nije najbolje zahvatio loptu.

Minut kasnije Zvezda je uputila prvi udarac u okvir gola, Olajinka je proigrao Kataija, koji je prevario Koraća i potom šutirao iskosa sa leve strane, ali je Carević odlično intervenisao.

Voša je u 51. minutu opet odlično izvršila presing, Zukić je nakon toga uputio opasan centaršut kroz peterac, ali tamo nije uspeo da dođe do lopte nijedan njegov saigrač.

U 59. minutu Voša je izvela najlepšu akciju koja je počela na desnoj strani, a potom ju je nastavio Seri, koji je posle duplog pasa sa Giorbelidzeom izašao sam na Glazera, koji je sjajno zaustavio njegov udarac sa peterca.

I u 67. minutu Voša je imala veliku priliku, ovaj put je Savićević bio u izglednoj poziciji posle duplog pasa sa Radulovićem, ali je Dragović odlično uklizao i izblokirao njegov udarac. Samo minut kasnije, opet isti akteri, Radulović je promašio čist zicer, posle pasa Savićevića izašao je sam na Glazera, koji je opet izašao kao heroj.

Božidar Bandović je u finišu odlučio da dodatno osveži napad, pa su ušli Kembel i Vukanović umesto Radulovića i Savićevića.

Crvena zvezda je u finišu pripretila posle kornera, Dragović je promašio loptu sa peterca, na odbijenu je naleteo Šljivić, ali ni on nije najbolje zahvatio, pa je rezultat ostao nepromenjen.

U nadoknadi vremena Zvezda je bila najbliža golu, pošto je Hvan nakon solo prodora sa 18 metara gađao sam ugao, ali je Carević paradom sačuvao mrežu Vojvodine, što je ujedno bila i poslednja šansa na utakmici.

U narednom kolu, u četvrtak 2. maja od 17 časova, Vojvodina gostuje ekipi Partizana.