Фудбалери Војводине победили су екипу Инђије резултатом 2:1 (2:0) у 28. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Аранђел Стојковић у 17. и Вељко Симић у 19. минуту, док је за Инђију једини погодак постигао Бастајић у 90. минуту.

Екипе су почеле меч у следећим саставима:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Максимовић, Деветак – Дринчић, Стојковић (од 63. Ковачевић) – Зукић, Бојић, Гемовић (од 63. Мркаић) – Симић.

Инђија: Јовичић – Цуцин, Хрубик, Пантелић, Ђурић, Шкорић, Бастајић, Алексић, Крнета, Ђорђевић, Бакић.

Тим Ненада Лалатовића је од првог минута јасно ставио до знања да данас жели само победу. Домаћи су кренули офанзивно и већ после тридесетак секунди први пут дошли у шеснаестерац ривала, али је изостао бољи завршни пас за озбиљнију прилику.

У 17. минуту, „стара дама“ је заслужено повела, голом Аранђела Стојковића из пенала. Претходно је Гемовић оборен на ивици шеснаестерца, а судија је проценио да је то прекршај за најстрожу казну.

Само два минута касније Вељко Симић је искористио поклон, односно лошу реакцију одбране Инђије, пресекао је Хрубиков слаб пас уназад, предриблао свог чувара и рутински погодио за 2:0.

Након другог гола, Војводина је могла да спусти ритам, док су гости кренули у офанзиву и коначно успели да заиграју и на половини домаћег тима.

Инђија је први пут припретила на истеку пола часа игре, када је након прекида и ударца главом, пречка сачувала голмана Горана Вуклиша. И три минута касније, гости су припретили, овај пут је Бастајић лепо гађао из слободњака са 25 метара, али је лопта прошла поред стативе.

Притисак гостију трајао је свега неколико минута, а онда је Војводина поново преузела контролу на средини терена и у 41. минуту умало постигла и трећи погодак. После центаршута са десног бока, Гемовић је неометано прихватио лопту на другој стативи, међутим шутирао је поред стативе.

То није била последња прилика за домаће, пошто су у последњим тренуцима првог дела пропустили још једну велику шансу. Голман Јовичић је напустио свој гол, није добро испуцао лопту, комбиновали су Зукић и Бојић, али је изостао прецизнији ударац у оквир гола.

За разлику од првог полувремена, друго је било прилично успореније и без толико прилика. На самом почетку, Воша је имала прилику после Симићевог продора, али је његов повратни пас изблокирао дефанзивац Инђије.

У 63. минуту Ненад Лалатовић је направио двоструку измену, у игру су ушли Ковачевић и Мркаић, а терен су напустили Стојковић и Гемовић.

Није било много узбуђења све до 78. минута, када су гости имали најбољу шансу на мечу, после уигране акције из прекида, Димитров је остао сам, али је Вуклиш лако зауставио његов ударац са десетак метара.

У последњим тренуцима утакмице, Инђија је успела да смањи резултат из пенала. Ковачевић је играо руком у шеснаестерцу, судија је  показао на белу тачку, а прецизан је био Бастајић.

До краја није  било ни прилика ни више узбуђења, па је „стара дама“ заслужено уписала и свој 17. тријумф ове сезоне.