Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Inđije rezultatom 2:1 (2:0) u 28. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Aranđel Stojković u 17. i Veljko Simić u 19. minutu, dok je za Inđiju jedini pogodak postigao Bastajić u 90. minutu.

Ekipe su počele meč u sledećim sastavima:

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Maksimović, Devetak – Drinčić, Stojković (od 63. Kovačević) – Zukić, Bojić, Gemović (od 63. Mrkaić) – Simić.

Inđija: Jovičić – Cucin, Hrubik, Pantelić, Đurić, Škorić, Bastajić, Aleksić, Krneta, Đorđević, Bakić.

Tim Nenada Lalatovića je od prvog minuta jasno stavio do znanja da danas želi samo pobedu. Domaći su krenuli ofanzivno i već posle tridesetak sekundi prvi put došli u šesnaesterac rivala, ali je izostao bolji završni pas za ozbiljniju priliku.

U 17. minutu, „stara dama“ je zasluženo povela, golom Aranđela Stojkovića iz penala. Prethodno je Gemović oboren na ivici šesnaesterca, a sudija je procenio da je to prekršaj za najstrožu kaznu.

Samo dva minuta kasnije Veljko Simić je iskoristio poklon, odnosno lošu reakciju odbrane Inđije, presekao je Hrubikov slab pas unazad, predriblao svog čuvara i rutinski pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola, Vojvodina je mogla da spusti ritam, dok su gosti krenuli u ofanzivu i konačno uspeli da zaigraju i na polovini domaćeg tima.

Inđija je prvi put pripretila na isteku pola časa igre, kada je nakon prekida i udarca glavom, prečka sačuvala golmana Gorana Vukliša. I tri minuta kasnije, gosti su pripretili, ovaj put je Bastajić lepo gađao iz slobodnjaka sa 25 metara, ali je lopta prošla pored stative.

Pritisak gostiju trajao je svega nekoliko minuta, a onda je Vojvodina ponovo preuzela kontrolu na sredini terena i u 41. minutu umalo postigla i treći pogodak. Posle centaršuta sa desnog boka, Gemović je neometano prihvatio loptu na drugoj stativi, međutim šutirao je pored stative.

To nije bila poslednja prilika za domaće, pošto su u poslednjim trenucima prvog dela propustili još jednu veliku šansu. Golman Jovičić je napustio svoj gol, nije dobro ispucao loptu, kombinovali su Zukić i Bojić, ali je izostao precizniji udarac u okvir gola.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo je bilo prilično usporenije i bez toliko prilika. Na samom početku, Voša je imala priliku posle Simićevog prodora, ali je njegov povratni pas izblokirao defanzivac Inđije.

U 63. minutu Nenad Lalatović je napravio dvostruku izmenu, u igru su ušli Kovačević i Mrkaić, a teren su napustili Stojković i Gemović.

Nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 78. minuta, kada su gosti imali najbolju šansu na meču, posle uigrane akcije iz prekida, Dimitrov je ostao sam, ali je Vukliš lako zaustavio njegov udarac sa desetak metara.

U poslednjim trenucima utakmice, Inđija je uspela da smanji rezultat iz penala. Kovačević je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je  pokazao na belu tačku, a precizan je bio Bastajić.

Do kraja nije  bilo ni prilika ni više uzbuđenja, pa je „stara dama“ zasluženo upisala i svoj 17. trijumf ove sezone.