Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Proletera rezultatom 2:1 u 30. kolu Super lige Srbije.

Vojvodina je do trijumfa, nakon šest vezanih prvenstvenih poraza, došla autogolom Andrejevića u devetom i pogotkom Simića u 11. minutu.

Vojvodina: Rockov – Lazarević (od 84. Kovačević), Jeličić, Stevanović, Đorđević – Maksimović, Topić – Simić, Zukić (od 67. Nešković), Vukadinović (od 78. Kabić) – Matić (od 67. Vukčević).

Proleter: Petrić, Tomović (od 37. Ninković), Jovanović (od 72. Skopljak), Mitrović, Vukasović, Dunđerski, Ilić, Tanasin, Andrejević, Kojić (od 66. Mladenović), Kaluđerović.

Voša je odlično otvorila utakmicu i veoma brzo stekla dva gola prednosti. U devetom minutu, Lazarević je izveo korner sa leve strane, a Andrejević u želji da interveniše glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu za 1:0.

Samo dva minuta kasnije, posle novog kornera, Voša je duplirala prednost. Centrirao je Lazarević, Matić je skrenuo loptu glavom do druge stative, a tamo je na pravom mestu bio Simić za 2:0.

Nakon pogodaka domaće ekipe, tempo je opao, prave šanse su izostale, iako je Vojvodina nastavila da dominira i da napada uglavnom po desnoj strani na kojoj je najopasniji bio Lazarević. Ekipa Proletera nije uputila nijedan udarac ka golu Emila Rockova sve do 57. minuta kada je Kojić šutirao pored stative.

Voša je prvu ozbiljniju šansu u nastavku imala u 62. minutu, posle kontre, Vukadinović je centrirao sa desnog boka, Matić je sa peterca šutirao preko gola.

Proleter  je uspeo da smanji rezultat iz prvog udarca u okvir gola i to uz dosta sreće, Ilić je naleteo na jednu odbijenu, šutirao sa 20 metara, a lopta je na putu ka golu pogodila Stevanovića i prevarila Rockova za 2:1.

Dva minuta kasnije Proleter  je imao novu šansu, Bertalan Kun je sa desetak metara  šutirao pored stative. Ubrzo nakon toga, u 79. minutu, Ninković je oštrim startom oborio Lazarevića sa leđa, došlo je do gužve i sukoba sa Jeličićem, pa je sudija obojici igrača pokazao po javnu opomenu. Desni bek Vojvodine pokušao je da nastavi meč, ali nije uspeo, pa je morao da napusti igru 10 minuta pre kraja.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Voša sada sa 39 bodova sedma na tabeli.