Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Proletera rezultatom 1:0 (1:0) u 15. kolu Super lige Srbije.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Miljan Vukadinović u 10. minutu.

Proleter: Petrić, Skopljak, Tomović (od 77. Marjanović), Evandro, Mitrović, Vukasović, Milošević, Bertalan (od 64. , Lambulić, Stojanović, Kojić (od 77. Mihajlović).

Vojvodina: N. Simić – Bjeković, Kopitović, Kovačević, Devetak – Topić, Maksimović (od 86. Busnić) – V. Simić (od 86. Mrkaić), Zukić (od 71. Kabić), Vukadinović (od 64. Bastajić) – Čović.

Na današnjoj utakmici, predstavnici rukovodstva dva kluba su u svečanoj loži stadiona „Karađorđe“ sedeli zajedno, jedni među drugima, čime se na još jedan način prikazao odličan odnos i saradnja koja postoji između Proletera i Vojvodine.

Voša je krenula ofanzivno od samog početka, prvi udarac ka golu Proletera uputio je Veljko Simić u trećem minutu, a već u 10. „stara dama“ je povela. Nakon lepe akcije, Zukić je uputio pravovremeni poprečni pas kroz peterac, tamo se na pravom mestu našao Vukadinović koji je i uz malo sreće savladao golmana Petrića.

Gosti su pripretili nakon primljenog gola, Tomović je uputio oštar centaršut kroz peterac, a Evandro je zakasnio i propustio potencijalnu veliku šansu.

Usledio je nešto mirniji period meča, a onda je u 26. minutu Topić oprobao udarac sa distance, na mestu je bio golman Petrić.

Proleter je preuzeo inicijativu u finišu prvog poluvremena i na startu drugog, kada su domaći i imali dva ozbiljna pokušaja. U 50. minutu Mitrović je snažno šutirao sa skoro 30 metara, lopta je prešla za malo iznad prečke, da bi već u 54. i Tomović imao dobru šansu, na mestu je bio Nikola Simić. Mitrović je i u 56. minutu pokušao sa nešto bliže udaljenosti, Simić je upisao još jednu intervenciju.

Proleter je nastavio da pritiska i u 66. minutu je bio najbliži izjednačenju, ali je Nikola Simić impresionirao sa dve fenomenalne parade. Prvo je zaustavio udarac Tomovića sa nekih 12-13 metara, odbio je loptu u korner, nakon kojeg je glavom gađao Evandro, ali je Simić još jednom sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

U 80. minutu Proleter je stvorio novu opasnu situaciju pred golom Vojvodine, Evandro je šutirao nakon duplog pasa, ali je dobro reagovala odbrana „stare dame“.  U nadoknadi vremena Vojvodina je imala još jednu veliku priliku, Kabić je šutirao sa desetak metara, ponovo se istakao golman Petrić.

Vojvodina je sačuvala prednost i upisala novu pobedu za četvrto mesto na tabeli Super lige Srbije.