Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Tatre rezultatom 1:5 (0:3), u prijateljskom meču odigranom u Kisaču.

U utakmici koja je odigrana povodom obeležavanja 90 godina postojanja FK Tatra, svako poluvreme trajalo je po 30 minuta, a golove pred oko 200 gledalaca su postigli Kokir u trećem i 23, Zukić u 18. i Martinkevič u 49. i 54. za Vojvodinu, odnosno Zeljković u 43. minutu za Tatru.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Tatra: Munjez – Martin (od 39. Vučković), Grlica (od 39. Klajić), Jokić (od 39. Kulmanović), Đekić (od 39. Zeljković) – Ožvat (od 39. Jašović), Pejašinović, Bulatović, Grahovac – Kedžo, Zbunjčević.

Vojvodina: Toroman (od 31. Dražić) – Stanić, Đurić, Ivan, Vučić (od 31. Blagojević) – Filipović (od 31. Batos), Topić – Radmilović, Zukić, Kokir – Martinkevič.

Vojvodina je povela već u trećem minutu i to nakon lepog prodora Kokira, koji je najpre prošao pored dvojice igrača domaćina i potom preciznim udarcem sa oko 18 metara doveo svoj tim u vođstvo.

Već u 18. minutu, bilo je 2:0 za Vojvodinu, a ovoga puta je viđen još lepši pogodak. Zukić je primio loptu na oko 18 metara od gola rivala i najpre se sa dva odlična driblinga izborio za poziciju za šut, a potom uputio sjajan lob udarac pod prečku golmana Munjeza.

Samo pet minuta kasnije, Voša je postigla novi gol i to nakon lepog pasa Topića u prazan prostor za Radmilovića, koji je odigrao povratnu loptu pred peterat, a tamo je na nju natrčao Kokir i bez problema je sproveo u mrežu.

Na drugoj strani, domaćini iz Kisača uzvratili su u 43. minutu. Posle nabačene lopte u šesnaesterac Vojvodine, do nje je došao Zeljković i preciznim udarcem sa desetak metara uspeo da savlada Dražića.

Svega dva minuta kasnije, Zukić je na desnoj strani lepo proigrao Kokira, koji je centrirao, a potom je udarac glavom uputio Martinkevič, ali je Munjez odbranio.

Ipak, u 49. minutu, Vojvodina je stigla do četvrtog pogotka. Lepa akcija crveno-belih završena je pasom Kokira u šesnaesterac za Zukića, koji je odigrao pas pred gol domaćina, a tamo je do nje došao Martinkevič i sa dva metra je rutinski sproveo u mrežu.

Na novi gol čekalo se svega pet minuta. Sa leve strane šesnaesterca Tatre, borbeni Topić uspeo je da oduzme loptu jednom protivničkom fudbaleru i potom centrira, što je iskoristio Martinkevič i u padu uputio odličan udarac glavom, nakon čega je lopta od prečke završila u mreži domaćeg tima.

Do kraja meča, više nije bilo prilika, te je utakmica završena rezultatom 1:5 u korist Vojvodine.