Omladinci Vojvodine izgubili su na startu Kupa prijateljstva od Akademije Pandev rezultatom 0:1.

Vojvodina: Borak, Hromiš, Badnjar, Čutović, Pavić, Ninković, Butraković, Pivaš, Sukačev, Kostadinović, Bošnjak. Sa klupe su ušli Boškan, Piljić, Janjić, Bjelajac.

Akademija Pandev: LJ. Džekov, Velkov, Milošević, Kostov, Mitašev, Taleski, Kapsarov, Krstev, Arizanovski, Mitev, G. Džekov. Sa klupe su ušli Ristovski, Šarenkovski.

Prvu šansu na utakmici imala je makedonska ekipa, posle akcije po desnoj strani i povratne lopte, Krstev je gađao pod prečku, ali je Borak odlično intervenisao.

Dva minuta kasnije, Akademija Pandev je povela, posle kornera sa leve strane Milošević je savladao Boraka za 1:0.

Voša je nakon primljenog gola i do odlaska na odmor imala nekoliko opasnih napada, ali ih je završila nepreciznim udarcima Sukačeva i Butrakovića sa distance.

Voša je u drugom poluvremenu preuzela inicijativu, ali su se rivali odlično branili i nisu dopuštali ozbiljnije šanse pred golom Džekova. Trener Voše Bora Filipović napravio je nekoliko promena kako bi osvežio tim i krenuo u ofanzivu.

Makedonci su u 64. minutu bili blizu drugog gola, Kostov je ostao sam na nekih 18 metara, ali je Borak paradom zaustavio snažan šut.

Voša je najbliža golu bila u 73. minutu kada je Popović iskosa sa desne strane centrirao, ali je ta lopta umalo iznenadila golmana Džekova, pošto je od prečke završila u gol autu.

Dva minuta kasnije Voša je imala još bolju šansu, Janjić je naleteo na jednu loptu, ali je sa 15 metara poslao preko gola.

U narednom kolu Vojvodina se sastaje sa ekipom Sarajeva, a taj meč na programu je u četvrtak u 15 časova.