Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom „Karađorđu“ od ekipe TSC-a rezultatom 1:2 u 14. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Voša je povela golom Čumića u 28. minutu, a TSC je preokrenuo golovima Luke Ilića u 32. i 44. minutu.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Vitas (od 46. Busnić), Traore, Đorđević – Topić, Milosavljević (od 63. Zukić) – Čumić (od 77. Malbašić), U. Nikolić (od 63. Baraj), Simić – N. Nikolić (od 77. Vukčević).

TSC: Ilić, Ćalušić, Stojković, Jovanović, Antonić, Stojić, Cvetković, Petrović, Ilić, Đakovac, Ratkov (od Milosavljević).

Voša je krenula ofanzivno na startu meča i već u drugom minutu uputila prvi ozbiljan udarac, Uroš Nikolić je proigrao Čumića, čiji je udarac iskosa sa desne strane zaustavio golman Ilić. Već u narednom minutu šansu je imao Nemanja Nikolić, glavom je gađao preko gola.

TSC je uzvratio u 15. minutu preko Cvetkovića i još bolje u 22. preko Đakovca, ali je u oba navrata na mestu bio Carević.

Nakon toga, Voša je imala još dve prilike, preko Simića koji je šutirao sa 18 metara preko gola i Traorea, koji je posle kornera gađao glavom pored stative.

U 28. minutu Vojvodina je zaslužena povela posle odlične akcije, koju je započeo Simić na levom boku, a potom je Uroš prosledio do Nemanje Nikolića koji je maestralno spojio Čumića, a ovaj u punom trku izašao na golmana i pogodio za 1:0.

Ipak, prednost Vojvodine nije drugo trajala, pošto je u 32. minutu posle jedne duge lopte Luka Ilić šutirao pored Carevića za 1:1.

U 40. minutu TSC je imao novu šansu, nakon kornera sa leve strane, glavom je gađao Stojić, ali je ispred gola domaće ekipe u poslednjem trenutku loptu izbio Đorđević.

Gosti su u 44. minutu uspeli da preokrenu, novim golom Ilića. Posle akcije po levom boku i povratne kroz peterac, prvo je šutirao Cvetković, Carević je na kratko intervenisao, ali se lopta odbila do Ilića koji je sa pet metara pogodio za 1:2.

Vojvodina je preuzela inicijativu na startu drugog poluvremena, ali se TSC odlično postavio u fazi defanzive i sprečavao ozbiljnije šanse pred golom Ilića. Milan Rastac je promenama pokušao da promeni ritam u igri svoje ekipe, na poluvremenu je još Busnić zamenio Vitasa, a potom su i Uroša Nikolića i Milosavljevića zamenili Zukić i Baraj.

Upravo je Baraj imao prvi ozbiljan šut u drugom poluvremenu, u 67. minutu je sa ivice šesnaesterca šutirao za malo pored stative.

TSC je prvi ozbiljan šut u nastavku imao preko Milosavljevića, koji je u 73. minutu šutirao sa 15 metara pored gola.

Voša je do kraja pokušavala da dođe do boda, još jednu šansu u nadoknadi je imao Vukčević, ali je TSC uspeo da sačuva prednost i osvoji važne bodove.

U narednom kolu, Vojvodina gostuje Novom Pazaru, u petak u 17.00.