Fudbaleri Vojvodine izgubili su na „Karađorđu“ od Crvene zvezde rezultatom 1:2 u derbiju 16. kola Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelac za Vojvodinu bio je Radomir Milosavljević u 13. minutu.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Mateus Indio, Milosavljević – Radulović (od 65. Ivanović), Zukić, Malbašić (od 65. Nikolić) – Vukanović.

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić (od 58. Mijailović) – Bukari (od 85. Spajić), Kanga (od 70. Lučić), Hvan, Ivanić – Endijaje (od 58. Mijatović).

Igrači gotovo da se nisu ni zagrejali i ušli u meč, Zvezda je povela. Posle duge lopte, Bukari je pobegao po desnoj strani i gađao prvi ugao, Carević je nespretno reagovao i nije uspeo da interveniše – 0:1.

Zvezda je u 11. minutu bila blizu drugog gola, Hvan se namestio i sa ivice šesnaesterca pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Samo minut i po kasnije, Voša je uspela da dođe do izjednačenja posle prve prave akcije. Crnomarković je poslao loptu kroz sredinu, Milosavljević je pobegao i iz prve levom nogom pogodio dalji ugao za 1:1.

Ranko Popović je sredinom prvog poluvremena bio primoran da napravi prvu promenu, Mateus Indio je doživeo povredu, a zamenio ga je Kembel.

Samo minut kasnije, na isteku 26. Crvena zvezda je ponovo povela. Ivanić je centrirao sa levog boka, Giorbelidze je dva puta promašio loptu, Endijaje je odložio do Bukarija koji je rutinski pogodio za 1:2.

Nakon drugog primljenog gola Vojvodina nije imala brz odgovor kao posle prvog, tempo je opao, do odlaska na odmor više nije bilo prilika.

Na startu drugog dela igre Vojvodina je imala prvu šansu, Kembel je iskosa sa leve strane gađao dalji ugao, Glazer je nogama zaustavio njegov udarac, a nekoliko minuta kasnije uzvratio je Ivanić, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio pored stative. U 63. minutu šutirao je i Kanga, ali je njegov udarac zaustavio Carević.

Usledio je ponovo period utakmice bez pravih prilika, pa je Ranko Popović odlučio da napravi promene i uvede Ivanovića i Nikolića umesto Radulovića i Malbašića.

Crvena zvezda je najbolju šansu u drugom poluvremenu imala u 75. minutu kada je Lučić prošao po levom boku i gađao prvi ugao, Carević je upisao novu intervenciju, loptu je odbio u korner.

Voša do kraja nije uspela da pronađe put do Glazerove mreže, pa je „stara dama“ upisala prvi poraz na „Karađorđu“ od kako je na klupi Ranko Popović.

U narednom kolu, sledeće subote u 15.30, Vojvodina gostuje Partizanu.