Fudbaleri Vojvodine izgubili su od ekipe Čukaričkog rezultatom 1:2 u 28. kolu Super lige Srbije.

Vojvodina je povela golom Matića u 27. minutu iz penala, a strelci za Čukarički bili su Ndiaje u 51. i Rakonjac u 78. minutu.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Devetak, Đorđević – Busnić (od 79. Nešković), Topić – Vukadinović, Zukić, Vukčević (od 57. Kabić) – Matić.

Čukarički: Petrović – Stevanović, Šapić, Puškarić, Roganović – Mijailović, Lukić (od 67. Kovač) – Čolović, Kajević, Ndiaje (od 67. Janković) – Rakonjac.

Ovo je bio debi novog trenera Vojvodine Dragana Radojičića, koji je napravio jednu značajnu promenu u taktici, pošto je Vukadinović počeo kao levo krilo, dok je na njegovom mestu po desnoj strani igrao Vukčević.

Gosti su krenuli ofanzivno od samog početka, i već u drugom minutu Kajević je iz neposredne blizine glavom gađao preko gola. Vojvodina je prvi put pripretila posle solo akcije Vukadinovića, koji je sa dvadesetak metara šutirao direktno u golmana.

Emil Rockov se istakao posle 20 minuta igre, Roganović je pokušao da ga iznenadi direktnim udarcem iz kornera, ali je golman Voše intervenisao.

U 26. minutu sudija je dosudio penal za Vojvodinu, nakon što je centaršut Lazarevića sa desnog boka rukom zaustavio Mijailović. Odgovornost je preuzeo Matić koji je šutirao po sredini gola za vođstvo Vojvodine.

Nakon vođstva domaće ekipe, Čukarički je bio potpuno bezopasan, Voša je na poluvremenu imala prednost od 1:0.

Čukarički je ofanzivno krenuo i u drugom poluvremenu i u 51. minutu došao je do izjednačenja. Čolović je prošao po levom boku i centrirao, Rakonjac je zakačio loptu glavom, a na drugoj stativi sačekao ju je Ndiaje i pogodio suprotan ugao za 1:1.

Samo dva minuta kasnije Roganović je odlično prošao po levom boku i prišao gotovo do peterca, uputio je oštru povratnu, ali je njegovu nameru pročitao sjajni Rockov.

U 58. minutu Voša je imala najveću šansu, nakon kornera, Busnić je šutirao iskosa sa leve strane, lopta je došla do Zukića u petercu, koji je odlučio da vrati povratnu, ali je udarac Devetka izblokiran.  Deset minuta kasnije ponovo se istakao odlični Rockov, nakon kontre Čukaričkog, Lukić je gađao sam ugao sa ivice šesnaesterca, golman Voše je upisao novu intervenciju.

U 78. minutu Čukarički je preokrenuo golom Rakonjca. Janković je prošao po levom krilu i centrirao, a napadač Čukaričkog je bio najviši u skoku za 1:2.

Voša je posle primljenog gola krenula u ofanzivu, a u 84. umalo je Đorđević pogodio za 2:2. Nakon Lazarevićevog prekida, levi bek Voše je ostao sam na drugoj stativi, ali ga je Stevanović izblokirao u poslednjem trenutku.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 87. minutu Kabić je uputio odličan udarac sa 20 metara, ali je Petrović paradom zaustavio Vošinu poslednju šansu za izjednačenje.