Фудбалери Војводине ремизирали су у гостима са екипом Колубаре резултатом 2:2 у шестом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Вељко Симић у 57. и Немања Николић у 71. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Колубара: Станивуковић, Јанковић, Радовановић, Петронијевић, Кадрић, Ђокић, Марјановић, Садиковић, Милојевић, Филиповић, Бакић.

Војводина: Царевић – Бјековић, Траоре, Јеличић, Ђорђевић – Топић (од 84. Зукић), Милосављевић – Барај (од 77. Кабић), Симић, Нешковић (од 46. Малбашић) – Н. Николић.

Воша је кренула агресивно од самог старта и већ у првом минуту гости су украли лопту испред казненог простора, али је Симић изблокиран у последњем тренутку. Исти играч је имао и први покушај ка голу, Николић је одложио Симићу на ивици шеснаестерца, али је офанзивац Воше опет изблокиран.

У 22. минуту из првог уласка у шеснаестерац Војводине, домаћи су дошли до вођства. Филиповић је побегао Бјековићу, заломио га, а десни бек Воше закачио његову ногу и судија је показао на белу тачку. Одговорност је преузео управо Филиповић, погодио је пречку, али је након асистенције из ВАР собе главни арбитар одлучио да понови извођење пенала, јер су играчи Војводине пре дозвољеног времена ушли у казнени простор. Из другог покушаја лопту је узео Милојевић и погодио десни угао голмана Царевића за 1:0.

И поред примљеног гола, Воша је наставила да напада, а први ударац у оквир гола имао је Николић, у 33. минуту са дистанце, на месту је био голман Станивуковић. Воша је најближа голу била у 37. минуту, Барај је прошао и шутирао са леве стране, лопта је  дошла до Траореа који је одлично реаговао, али је његов ударац у последњем тренутку скренуо голман Станивуковић.

Стручни штаб Војводине на полувремену је направио прву промену, пошто је Малбашић заменио Нешковића и то је утицало на игру гостујућег тима. На истеку 55. минута Малбашић је опробао ударац са дистанце, лопта је завршила преко пречке. Само два минута касније Воша је заслужено изједначила након одличне акције коју је започео Милосављевић, потом је Николић одложио до Малбашића, а овај спојио Симића са голом за 1:1.

Воша се ту није зауставила, убрзо је  уследила нова контра након одузете лопте на средини терена, Николић је проиграо Симића, чији је ударац са 18 метара изблокиран. У 70. минуту гости су дошли до новог гола и преокрета, после још једне лепе акције, Бјековић је побегао по десној страни и пронашао Николића на петерцу, који је погодио сам угао за 2:1.

Колубара се није предавала и у 79. минуту успела да дође до изједначења. Након прекида са десне стране, Траоре је у жељи да интервенише погодио Марјановића од кога се лопта одбила иза леђа Лазара Царевића. Чекала се одлука из ВАР собе, гостујући тим је сматрао да је играч Колубаре руком убацио лопту у гол, али је погодак признат.

До краја није било већих прилика, па је резултат остао непромењен, Воша је тако у уписала други реми ове сезоне, а уз три победе има 11 освојених бодова.