Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Kolubare rezultatom 2:2 u šestom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Veljko Simić u 57. i Nemanja Nikolić u 71. minutu.

Kolubara: Stanivuković, Janković, Radovanović, Petronijević, Kadrić, Đokić, Marjanović, Sadiković, Milojević, Filipović, Bakić.

Vojvodina: Carević – Bjeković, Traore, Jeličić, Đorđević – Topić (od 84. Zukić), Milosavljević – Baraj (od 77. Kabić), Simić, Nešković (od 46. Malbašić) – N. Nikolić.

Voša je krenula agresivno od samog starta i već u prvom minutu gosti su ukrali loptu ispred kaznenog prostora, ali je Simić izblokiran u poslednjem trenutku. Isti igrač je imao i prvi pokušaj ka golu, Nikolić je odložio Simiću na ivici šesnaesterca, ali je ofanzivac Voše opet izblokiran.

U 22. minutu iz prvog ulaska u šesnaesterac Vojvodine, domaći su došli do vođstva. Filipović je pobegao Bjekoviću, zalomio ga, a desni bek Voše zakačio njegovu nogu i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo upravo Filipović, pogodio je prečku, ali je nakon asistencije iz VAR sobe glavni arbitar odlučio da ponovi izvođenje penala, jer su igrači Vojvodine pre dozvoljenog vremena ušli u kazneni prostor. Iz drugog pokušaja loptu je uzeo Milojević i pogodio desni ugao golmana Carevića za 1:0.

I pored primljenog gola, Voša je nastavila da napada, a prvi udarac u okvir gola imao je Nikolić, u 33. minutu sa distance, na mestu je bio golman Stanivuković. Voša je najbliža golu bila u 37. minutu, Baraj je prošao i šutirao sa leve strane, lopta je  došla do Traorea koji je odlično reagovao, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku skrenuo golman Stanivuković.

Stručni štab Vojvodine na poluvremenu je napravio prvu promenu, pošto je Malbašić zamenio Neškovića i to je uticalo na igru gostujućeg tima. Na isteku 55. minuta Malbašić je oprobao udarac sa distance, lopta je završila preko prečke. Samo dva minuta kasnije Voša je zasluženo izjednačila nakon odlične akcije koju je započeo Milosavljević, potom je Nikolić odložio do Malbašića, a ovaj spojio Simića sa golom za 1:1.

Voša se tu nije zaustavila, ubrzo je  usledila nova kontra nakon oduzete lopte na sredini terena, Nikolić je proigrao Simića, čiji je udarac sa 18 metara izblokiran. U 70. minutu gosti su došli do novog gola i preokreta, posle još jedne lepe akcije, Bjeković je pobegao po desnoj strani i pronašao Nikolića na petercu, koji je pogodio sam ugao za 2:1.

Kolubara se nije predavala i u 79. minutu uspela da dođe do izjednačenja. Nakon prekida sa desne strane, Traore je u želji da interveniše pogodio Marjanovića od koga se lopta odbila iza leđa Lazara Carevića. Čekala se odluka iz VAR sobe, gostujući tim je smatrao da je igrač Kolubare rukom ubacio loptu u gol, ali je pogodak priznat.

Do kraja nije bilo većih prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen, Voša je tako u upisala drugi remi ove sezone, a uz tri pobede ima 11 osvojenih bodova.