Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу ТСЦ-а резултатом 2:1 у дербију 15. кола Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац за Војводину био је Андрија Радуловић у 19. и 29. минуту.

ТСЦ: Симић, Ћалушић, Стојић, Антонић (од 46. Ђаковац), Цветковић, Радин, Вулић (од 46. Крстић), Петровић, Пантовић (од 46. Миловановић), Ћирковић, Јовановић.

Војводина: Царевић, Бјековић, Росић, Црномарковић, Гиорбелидзе, Милосављевић, Матеус Индио (од 68. Николић), Радуловић (од 89. Милетић), Зукић (од 77. Кајевић), Малбашић (од 68. Кембел), Вукановић (од 89. Ивановић).

Тек што је меч почео, у првом минуту, Лазар Царевић је послао погрешан пас у леву страну, уследила је брза реакција домаћих, Цветковић је центрирао на другу стативу, а Ћирковић главом погодио први угао за 1:0. У 17. минуту Радин jе опробао шут са дистанце, овај пут је на месту био Царевић.

Реванширао се Радуловић у 19. минуту који је погодио за 1:1. После акције по десној страни, Вукановић је одложио повратну, Радуловић се наместио и са ивице шеснаестерца погодио сам даљи угао немоћног Симића за изједначење.

Само четири минута касније поново је Радуловић био у центру пажње, понет самопоуздањем после поготка, поново је примио лопту и наместио се, али је са нешто веће удаљености његов ударац овај пут успео да одбрани Никола Симић.

Али, у 29. минуту, Радуловић је успео да постигне други гол из трећег покушаја. После центаршута Вукановића са десне стране, Симић је успео да интервенише право на ногу Радуловићу који рутински погађа за 2:1 и велики преокрет „старе даме“.

До краја првог полуремена, ТСЦ је имао иницијативу, али није озбиљније угрозио Царевића, па је резултат на паузи био – 1:2.

Тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић направио је троструку промену на полувремену што је значило и да ће домаћи кренути још офанзивније ка голу.

ТСЦ је одмах припретио, прво је у последњем тренутку Бјековић уклизао испред Миловановићу на петерцу, а потом је у наставку акције Цветковић са десетак метара шутирао замало поред стативе.

Воша се очекивано повукла и претила из контри, а у једној таквој ситуацији Црномарковић је изнео лопту и проиграо Радуловића који је искоса са десне стране шутирао поред стативе.

У 70. минуту ТСЦ је имао најбољу шансу у наставку, после акције по левој страни, Миловановић је сачекао повратну и из прве затресао пречку са десетак метара.  Два минута касније ТСЦ је имао нову шансу, Ђаковац је изашао сам на Царевића, који је овај пут одлично интервенисао. Голман Воше истакао се и 10 минута касније када се након корнера лопта од Крстића одбила, Царевић је ухватио на гол линији.

У надокнади времена и Симић је спасио свој тим хватањем лопте на гол линији, после лепе акције Ивановић је проиграо Кембела који је шутирао из непосредне близине, али је одличан био голман домаће екипе.

До краја није било промене резултата, Воша је успела коначно да дође до прве победе на гостовањима од почетка ове сезоне и сада следује заслужени двонедељни одмор, а онда дерби са Црвеном звездом.