Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од екипе Вождовца резултатом 3:2 у утакмици заосталог деветог гола Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Алекса Вукановић у 18. и Матић (аутогол) у 90. минуту.

Вождовац: Катић, Ђурђевић, Дамјановић, Зечевић, Ђуричић, Матић, Јочић (од 79. Којић), Митровић (од 56. Ваштшук), Флемингс, Нешковић (од 79. Антонијевић), Теодоровић (од 67. Петровић).

Војводина: Царевић, Лазаревић, Росић, Црномарковић, Гиорбелидзе, Матеус, Милосављевић, Радуловић (од 81. Ивановић), Зукић (од 63. Николић), Малбашић (од 33. Кембел), Вукановић.

Воша је прва припретила већ на истеку првог минута, Малбашић је унео лопту у средину са левог бока и гађао први угао, Катић је интервенисао. Вождовац је узвратио већ у наредном нападу, после центаршута са десног крила, Нешковић је са друге стативе лоше захватио лопту и шутирао преко гола.

У 18. минуту, Воша је повела после лепе акције на левој страни, Лазаревић је упутио идеалан центаршут на петерац, а тамо је на правом месту био Вукановић који је главом савладао Катића за 0:1!

Вождовац је опет узвратио минут касније, Росић се спетљао испред шеснаестерца и изгубио лопту, али је на његову срећу, Митровић био непрецизан.

Домаћи су следећу шансу успели да реализују, у 28. минуту Митровић је послао једну високу лопту са аут линије, са десне стране, а Теодоровић ухватио волеј из прве и погодио први угао за 1:1.

Након примљеног гола, нова лоша вест за Војводину била је повреда Малбашића, који је морао да напусти терен, а у 33. минуту заменио га је Норман Кембел. У 39. минуту Вукановић је умало изненадио голмана Катића, искоса са десне стране је уместо центаршута гађао у гол, чувар мреже Вождовца је са гол линије избио лопту и сачувао своју мрежу.

Четири минута касније, Вождовац је преокренуо, Флемингс је предриблао Гиорбелидзеа, а потом прецизним ударцем са ивице шеснаестерца погодио сам горњи десни угао немоћног Царевића за 2:1.

До одласка на одмор, Воша је могла да изједначи када је Зукић прошао по десној страни, и оштром лоптом тражио Милосављевића који није успео да захвати лопту и погоди из непосредне близине.

Воша је била прва која је припретила и почетком другог полувремена, Кембел је унео лопту са леве стране, гађао је даљи угао, али је играч испред њега интервенисао за корнер гостујуће екипе. „Стара дама“ је још ближа изједначењу у 58. минуту када је Лазаревић украо лопту Ђуричићу, вратио је пас до Вукановића, који је заломио и имао празан гол, али је Зечевић са гол линије.

Само минут касније Воша је остала са играчем мање, Гиорбелидзе је закаснио на лопту и због оштрог старта над Флемингсом зарадио директно искључење.   И са играчем мање, Воша је била опасна, у 71. минуту Милосављевић је промашио колосалну шансу, Вукановић га је пронашао испред празног гола, али везиста је лоше реаговао и пропустио је стопостотну шансу.

У 75. минуту, Вождовац је стигао до трећег гола, Флемингс је прихватио лопту, ушао у шеснаестерац, заломио Црномарковића и погодио први угао за 3:1.

Воша је покушавала да се врати у меч, Николић је имао солидан покушај после асистенције Ивановића, гађао је преко гола. Али онда, у надокнади времена, Воша је смањила резултат, Николић је послао повратни пас, Матеус је гађао, голман Катић је одбранио, али се онда од дефанзивца Вождовца лопта одбила у мрежу за 3:2. У последњим тренуцима меча Царевић је одбранио покушај Антонијевића у ситуацију један на један и то је била последња шанса на утакмици.

До краја није било промене резултата, па је Војводина поразом завршила јесењи део сезоне и на паузу одлази са 28 бодова.