Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Voždovca rezultatom 3:2 u utakmici zaostalog devetog gola Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Aleksa Vukanović u 18. i Matić (autogol) u 90. minutu.

Voždovac: Katić, Đurđević, Damjanović, Zečević, Đuričić, Matić, Jočić (od 79. Kojić), Mitrović (od 56. Vaštšuk), Flemings, Nešković (od 79. Antonijević), Teodorović (od 67. Petrović).

Vojvodina: Carević, Lazarević, Rosić, Crnomarković, Giorbelidze, Mateus, Milosavljević, Radulović (od 81. Ivanović), Zukić (od 63. Nikolić), Malbašić (od 33. Kembel), Vukanović.

Voša je prva pripretila već na isteku prvog minuta, Malbašić je uneo loptu u sredinu sa levog boka i gađao prvi ugao, Katić je intervenisao. Voždovac je uzvratio već u narednom napadu, posle centaršuta sa desnog krila, Nešković je sa druge stative loše zahvatio loptu i šutirao preko gola.

U 18. minutu, Voša je povela posle lepe akcije na levoj strani, Lazarević je uputio idealan centaršut na peterac, a tamo je na pravom mestu bio Vukanović koji je glavom savladao Katića za 0:1!

Voždovac je opet uzvratio minut kasnije, Rosić se spetljao ispred šesnaesterca i izgubio loptu, ali je na njegovu sreću, Mitrović bio neprecizan.

Domaći su sledeću šansu uspeli da realizuju, u 28. minutu Mitrović je poslao jednu visoku loptu sa aut linije, sa desne strane, a Teodorović uhvatio volej iz prve i pogodio prvi ugao za 1:1.

Nakon primljenog gola, nova loša vest za Vojvodinu bila je povreda Malbašića, koji je morao da napusti teren, a u 33. minutu zamenio ga je Norman Kembel. U 39. minutu Vukanović je umalo iznenadio golmana Katića, iskosa sa desne strane je umesto centaršuta gađao u gol, čuvar mreže Voždovca je sa gol linije izbio loptu i sačuvao svoju mrežu.

Četiri minuta kasnije, Voždovac je preokrenuo, Flemings je predriblao Giorbelidzea, a potom preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio sam gornji desni ugao nemoćnog Carevića za 2:1.

Do odlaska na odmor, Voša je mogla da izjednači kada je Zukić prošao po desnoj strani, i oštrom loptom tražio Milosavljevića koji nije uspeo da zahvati loptu i pogodi iz neposredne blizine.

Voša je bila prva koja je pripretila i početkom drugog poluvremena, Kembel je uneo loptu sa leve strane, gađao je dalji ugao, ali je igrač ispred njega intervenisao za korner gostujuće ekipe. „Stara dama“ je još bliža izjednačenju u 58. minutu kada je Lazarević ukrao loptu Đuričiću, vratio je pas do Vukanovića, koji je zalomio i imao prazan gol, ali je Zečević sa gol linije.

Samo minut kasnije Voša je ostala sa igračem manje, Giorbelidze je zakasnio na loptu i zbog oštrog starta nad Flemingsom zaradio direktno isključenje.   I sa igračem manje, Voša je bila opasna, u 71. minutu Milosavljević je promašio kolosalnu šansu, Vukanović ga je pronašao ispred praznog gola, ali vezista je loše reagovao i propustio je stopostotnu šansu.

U 75. minutu, Voždovac je stigao do trećeg gola, Flemings je prihvatio loptu, ušao u šesnaesterac, zalomio Crnomarkovića i pogodio prvi ugao za 3:1.

Voša je pokušavala da se vrati u meč, Nikolić je imao solidan pokušaj posle asistencije Ivanovića, gađao je preko gola. Ali onda, u nadoknadi vremena, Voša je smanjila rezultat, Nikolić je poslao povratni pas, Mateus je gađao, golman Katić je odbranio, ali se onda od defanzivca Voždovca lopta odbila u mrežu za 3:2. U poslednjim trenucima meča Carević je odbranio pokušaj Antonijevića u situaciju jedan na jedan i to je bila poslednja šansa na utakmici.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina porazom završila jesenji deo sezone i na pauzu odlazi sa 28 bodova.