Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom stadionu od ekipe Radnika rezultatom 0:1 (0:0) u 24. kolu Super lige Srbije.

Vojvodina je od 34. minuta igrala sa igračem manje pošto je direktan crveni karton zaradio Stefan Đorđević, a jedini pogodak za gostujući tim postigao je Duronjić u 59. minutu.

Pred početak utakmice, predstavnici Kluba prijatelja FK Vojvodina su uručili priznanje Nemanji Čoviću kao najboljem fudbaleru Vojvodine po njihovom izboru u 2021. godini.

Nakon toga, predsednik FK Vojvodina Dragoljub Samardžić i član Upravnog odbora Ljubomir Apro su uručili plakete bivšem novinaru Sportskog žurnala i autoru nekoliko knjiga o FK Vojvodina Miroslavu Gavriloviću i bivšem novinaru i komentatoru Radio-televizije Vojvodine Lazi Bakmazu povodom njihovog odlaska u penziju, a u znak zahvalnosti za to što su tolike decenije pratili i izveštavali o FK Vojvodina.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Busnić, Topić (od 77. Zukić) – Vukadinović, Čović (od 35. Devetak), Simić – Vukčević (od 62. Matić).

Radnik: Ranđelović, Hodžić, Jokić, Radmanovac, Bogdanovski (od 57. Duronić), Milovanović, Subotić (od 75. Dimitrov), Oreščanin, Mitošević, Babić, Spasić.

Prvi udarac ka golu imali su igrači Vojvodine u 14. minutu, Lazarević je centrirao iz slobodnjaka, a Stevanović glavom sa desetak metara gađao pravo u golmana Radnika.

Još bolju priliku imao je Vukčević u 25. minutu, Đorđević je uputio odličan centaršut sa levog boka, a napadač Vojvodine sa peterca gađao glavom pored stative.

Ključni trenutak na meču dogodio se na isteku pola časa igre kada je isključen Stefan Đorđević. Levi bek Vojvodine glavom je udario Bogdanovskog, iz VAR sobe stigla je preporuka da glavni sudija pogleda tu situaciju, nakon čega je arbitar Šegrt pokazao direktan crveni karton

Đorđević je odlučio momentalno da reaguje i da uvede defanzivca, pa je u 35. minutu Devetak zamenio kapitena Nemanju Čovića. Radnik je sa igračem više postao opasniji tim, ali je najbolju šansu za goste imao Milovanović tek u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je na mestu bio Emil Rockov.

Vojvodina je imala prvu priliku i u drugom poluvremenu, Vukadinović je uzeo loptu posle greške odbrane Radnika, uneo je u sredinu i sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Radnik je uspeo da povede u 59. minutu, iz prve prave šanse u nastavku, Subotić je prošao po desnom boku, vratio povratnu u peterac, a tamo je na pravom mestu bio Duronjić koji je samo postavio nogu i savladao Rockova.

Nakon primljenog gola, Slavoljub Đorđević je reagovao novom izmenom, pošto je u 62. minutu Matić zamenio Vukčevića. Sedam minuta kasnije, upravo je on imao lepu priliku, posle povratne Vukadinovića, Matić je šutirao po zemlji, loptu je zakačio i Simić, ali je odbranio golman Ranđelović.

Dva minuta kasnije novu šansu za Vošu imao je Stevanović, slično kao na početku utakmice, Lazarević je izveo slobodnjak, štoper domaće ekipe glavom je gađao pravo u Ranđelovića.

Do kraja utakmice, fudbaleri Vojvodine su prebacili težište igre pred šesnaesterac gostujuće ekipe, ali nije bilo više šansi, pa ni promene rezultata. Vojvodina je ostala četvrta na tabeli Super lige Srbije sa  36 bodova.