Фудбалери Војводине изгубили су на свом „Карађорђу“ од екипе Чукаричког резултатом 2:3 у 34. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Дејан Зукић у 79. и Алекса Вукановић у 90. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Лазаревић (од 67. Бјековић), Кораћ, Црномарковић, Матеус Индио (од 46. Гиорбелидзе), Зукић, Петровић, Кембел (од 46. Радуловић), Савићевић (од 67. Јовановић), Ивановић, Вукановић.

Чукарички: Самуровић, Цветковић (од 68. Тедић), Ивановић (од 80. Аџић), Јовановић, Ковач, Миладиновић (од 68. Доцић), Никчевић (од 84. Роган), Сисоко, Станковић, Стевановић, Тошић.

10. минут Ковач центрирао са десног бока, Цветковић шутирао из прве право у добро постављеног Царевића.

Само минут касније, Чукарички је повео голом Никчевића. Ивановић је прошао Лазаревића по левом боку и центрирао кроз петерац, штопери Војводине су пропустили лопту, а на њу је налетео Никчевић и уз мало среће погодио за 0:1.

Воша је први пут припретила у 15. минуту, Вукановић је центрирао са левог бока, а Зукић главом гађао преко гола.

Следећу шансу имао је Чукарички, у 26. минуту, поново је Ивановић имао довољно простора да прими лопту и да се намести, али је шутирао поред стативе.

На истеку 43. минута, Чукарички је стигао и до другог гола, лош пас Лазаревића, искористио је Цветковић који је проиграо Ивановића, а овај преварио Кораћа и потом послао лопту под пречку за 0:2.

До одласка на одмор само је још Његош Петровић опробао ударац са дистанце, али је добро био постављен голман Самуровић.

Након веома слабог издања у првом делу, Божидар Бандовић је одмах на полувремену направио двоструку промену, пошто су Гиорбелидзе и Радуловић заменили Кембела и Матеуса Индија.

Воша је одмах кренула у напад и у 50. минуту после корнера Савићевића, Црномарковић је гађао главом, али је Самуровић одлично интервенисао.

Али, Чукарички је из прве озбиљније прилике у другом делу стигао и до трећег гола. Поново је Чукарички напао по својој левој страни, а лопту је повукао Миладиновић и потом са дистанце погодио даљи угао за 0:3.

Тренер Војводине одлучио је потом да уведе и Јовановића и Бјековића уместо Савићевића и Лазаревића, али домаћи тим није успевао да пробије добро организовану одбрану Чукаричког. Управо је Јовановић унео мало живости у напад Војводине, па је у 74. минуту упутио ударац са ивице шеснаестерца, али је шутирао преко гола.

У 79. минуту Воша је успела да смањи резултат, после лепе акције по левој страни, лопту је примио Зукић и потом прецизним ударцем по земљи у даљи угао погодио за 1:3.

Тај гол унео је самопоуздање екипе, па је већ у следећем нападу Ивановић гађао главом поред стативе, а потом је исти играч био у доброј шанси у 85. минуту када му је замало побегла лопта у петерцу.

До краја утакмице, Кораћ је покушао после Бјековићеве повратне, опет је лопта завршила преко пречке. У последњим тренуцима утакмице, Радуловић је центрирао са левог бока, а Вукановић је био највиши у скоку за 2:3, али више није било времена за промену резултата.

У наредном колу, у недељу од 19:30 Војводина дочекује екипу Напретка.