Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom „Karađorđu“ od ekipe Čukaričkog rezultatom 2:3 u 34. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Dejan Zukić u 79. i Aleksa Vukanović u 90. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 67. Bjeković), Korać, Crnomarković, Mateus Indio (od 46. Giorbelidze), Zukić, Petrović, Kembel (od 46. Radulović), Savićević (od 67. Jovanović), Ivanović, Vukanović.

Čukarički: Samurović, Cvetković (od 68. Tedić), Ivanović (od 80. Adžić), Jovanović, Kovač, Miladinović (od 68. Docić), Nikčević (od 84. Rogan), Sisoko, Stanković, Stevanović, Tošić.

10. minut Kovač centrirao sa desnog boka, Cvetković šutirao iz prve pravo u dobro postavljenog Carevića.

Samo minut kasnije, Čukarički je poveo golom Nikčevića. Ivanović je prošao Lazarevića po levom boku i centrirao kroz peterac, štoperi Vojvodine su propustili loptu, a na nju je naleteo Nikčević i uz malo sreće pogodio za 0:1.

Voša je prvi put pripretila u 15. minutu, Vukanović je centrirao sa levog boka, a Zukić glavom gađao preko gola.

Sledeću šansu imao je Čukarički, u 26. minutu, ponovo je Ivanović imao dovoljno prostora da primi loptu i da se namesti, ali je šutirao pored stative.

Na isteku 43. minuta, Čukarički je stigao i do drugog gola, loš pas Lazarevića, iskoristio je Cvetković koji je proigrao Ivanovića, a ovaj prevario Koraća i potom poslao loptu pod prečku za 0:2.

Do odlaska na odmor samo je još Njegoš Petrović oprobao udarac sa distance, ali je dobro bio postavljen golman Samurović.

Nakon veoma slabog izdanja u prvom delu, Božidar Bandović je odmah na poluvremenu napravio dvostruku promenu, pošto su Giorbelidze i Radulović zamenili Kembela i Mateusa Indija.

Voša je odmah krenula u napad i u 50. minutu posle kornera Savićevića, Crnomarković je gađao glavom, ali je Samurović odlično intervenisao.

Ali, Čukarički je iz prve ozbiljnije prilike u drugom delu stigao i do trećeg gola. Ponovo je Čukarički napao po svojoj levoj strani, a loptu je povukao Miladinović i potom sa distance pogodio dalji ugao za 0:3.

Trener Vojvodine odlučio je potom da uvede i Jovanovića i Bjekovića umesto Savićevića i Lazarevića, ali domaći tim nije uspevao da probije dobro organizovanu odbranu Čukaričkog. Upravo je Jovanović uneo malo živosti u napad Vojvodine, pa je u 74. minutu uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao preko gola.

U 79. minutu Voša je uspela da smanji rezultat, posle lepe akcije po levoj strani, loptu je primio Zukić i potom preciznim udarcem po zemlji u dalji ugao pogodio za 1:3.

Taj gol uneo je samopouzdanje ekipe, pa je već u sledećem napadu Ivanović gađao glavom pored stative, a potom je isti igrač bio u dobroj šansi u 85. minutu kada mu je zamalo pobegla lopta u petercu.

Do kraja utakmice, Korać je pokušao posle Bjekovićeve povratne, opet je lopta završila preko prečke. U poslednjim trenucima utakmice, Radulović je centrirao sa levog boka, a Vukanović je bio najviši u skoku za 2:3, ali više nije bilo vremena za promenu rezultata.

U narednom kolu, u nedelju od 19:30 Vojvodina dočekuje ekipu Napretka.