Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Radnika rezultatom 1:1 u osmom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelac za Vojvodinu bio je Aleksandar Busnić u 48. minutu.

Radnik: Ranđelović, Jokić, Subotić, Oreščanin, Medić, Bogdanović, Stojanović, Babić, Jezdimirović, Ignjatović, Spasić.

Vojvodina: N. Simić – Lazarević (od 76. Bjeković), Traore, Jeličić, Đorđević – Busnić (od 76. Topić), Milosavljević – Baraj, Zukić, Kabić (od 61. Nešković) – Vidakov (od 61. Milošević).

Radnik je imao prvu šansu na meču, Spasić je sa distance šutirao, ali je Simić paradom sačuvao svoj gol.

Voša je ubrzo uzvratila, Kabić je u 13. minutu prošao po levom boku, vratio povratnu kroz peterac, a na drugoj stativi Zukić je zamalo zakasnio da pogodi nebranjeni ugao. Nakon toga je šansu imao i Traore, koji je sa ivice šesnaesterca uhvatio volej i šutirao preko gola.

Radnik je poveo u 21. minutu, Babić je pronašao rupu u odbrani Vojvodine, proigrao je Spasića, koji je pogodio sam desni ugao nemoćnog Simića za 1:0.

Voša je nastavila da napada i da stvara šanse, a u Baraj u 28. minutu je iskoristio lošu reakciju odbrane Radnika, primio je loptu na grudi i sa ivice šesnaesterca gađao dalji ugao, ali je golman Ranđelović zaustavio njegov udarac. U 32. minutu Vidakov je pripretio posle centaršuta Lazarevića, glavom je sa peterca gađao pored stative i to je bio i poslednji pokušaj u prvom delu igre.

U prvom napadu na startu drugog  poluvremena, Vojvodina je imala novu šansu, Lazarević je odlično šutirao sa distance, Ranđelović je ponovo sačuvao mrežu sjajnom intervencijom.

Golman Radnika, nakon tri uspešne intervencije, nije mogao ništa u 48. minutu, kada je Baraj pokrenuo akciju pasom na levi bok do Milosavljevića, koji je vratio povratnu kroz peterac, a tamo je sačekao Busnić za 1:1. Odmah nakon pogotka i Baraj je imao solidnu priliku, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Voša je nastavila da dominira, ali se i Radnik dobro postavio i organizovano branio svoj gol. Trener Voše Milan Rastavac odlučio je da osveži napad, uveo je Miloševića i Neškovića umesto Kabića i Vidakova, ali su gosti i dalje teško dolazili do opasne zone.

Sledeću šansu Vojvodina je imala u 81. minutu kada je Bjeković sa 20 metara šutirao preko gola, što je ujedno bio i poslednji pokušaj za promenu rezultata.

Vojvodina je vezala treći remi i sada je druga na tabeli sa 13 osvojenih bodova.