Фудбалери Војводине пласирали су се у четвртфинале Купа Србије пошто су данас победили Младост ГАТ резултатом 3:0.

Стрелци за Војводину били су Милетић у 40, Зукић у 43. и Вукић у 83. минуту.

Младост ГАТ: Дражић, Керкез, Дробњак, Абаџија, Бугарин, Ђуричин (од 46. Илић), Јездовић, Јокић (од 46. Брборић), Павлица, Поповић (од 70. Балабановић), Вујаклија (од 46. Соловјев).

Војводина: Тороман, Лазаревић, Јеличић, Росић (од 59. Тањга), Букинац, Милетић, Зукић, Радуловић (од 77. Ковачев), Малбашић (од 68. Николић), Кембел (од 59. Joвановић), Ивановић (од 68. Вукић).

Воша је од почетка почела да притиска ривала и тако натерала Младост на неколико грешака на својој половини, али је изостао бољи завршни пас по тешком терену.

Прву велику шансу у деветом минуту имао је Ивановић који се нашао у одличној позицији, његов ударац са неких 15 метара зауставио је голман Дражић.

Воша је припретила и 10 минута касније, Кембел је проиграо Зукића који је отишао превише у страну и потом пробао центаршутем да пронађе саиграче пред голом, у последњем тренутку реаговала је одбрана Младости ГАТ.

У 22. минуту је и Лазаревић опробао ударац, искоса са десне стране је гађао право у голмана Дражића. Пет минута касније и Младост је први пут припретила, Јокић је извео корнер, а на петерцу Јездовић био највиши у скоку, гађао је главом преко гола.

Офанзива Војводине ту није стала, у 32. минуту Радуловић је из слободног ударца погодио пречку, а у наредном нападу, након корнера, Јеличић је главом погодио стативу, лопта се потом одбила у гол аут.

Након два неспешна покушаја Кембеле и Малбашића са ивице казненог простора, у 40. минуту Воша је успела да пробије бедем Младости. После уигране комбинације из корнера, Лазаревић је центирао, а Милетић са пет метара био највиши у скоку за 1:0.

Само три минута касније, Воша је дуплирала предност такође након прекида са десне стране, Радуловић је из корнера гађао прву стативу, тамо је скренуо Зукић, а лопта је на путу ка голу закачила дефанзивца Младости за 2:0.

Прву шансу у наставку имала је Војводина, Радуловић је центрирао са левог бока, Ивановићев ударац главом зауставио је Дражић. Исти играч је покушао и три минута касније, шутирао је искоса са десне стране, опет је Дражић добро интервенисао.

Младост ГАТ је најближа голу била у 60. минуту, након гужве после корнера са леве стране, Соловјев је гађао главом, Тороман је одлично интервенисао и сачувао своју мрежу.

Уследио је нешто мирнији период игре, на шта је утицао и тежак терен, па су тренери одлучили да направе неколико промена, за Вошу је дебитовао и Синиша Тањга, а ушли су још и Лазар Јовановић, Николић и Вукић.

Управо су резервисти у 83. минуту извели најлепшу акцију, Јовановић је после неколико дриблинга прошао по десној страни, ушао у шеснаестерац, потом на другој стативи сјајно пронашао Вукића који је маказицама закуцао лопту у мрежу за коначних 3:0.

До краја није било промене резултата па је Воша обезбедила пласман у четвртфинале Купа Србије које је на програму на пролеће.