Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su danas pobedili Mladost GAT rezultatom 3:0.

Strelci za Vojvodinu bili su Miletić u 40, Zukić u 43. i Vukić u 83. minutu.

Mladost GAT: Dražić, Kerkez, Drobnjak, Abadžija, Bugarin, Đuričin (od 46. Ilić), Jezdović, Jokić (od 46. Brborić), Pavlica, Popović (od 70. Balabanović), Vujaklija (od 46. Solovjev).

Vojvodina: Toroman, Lazarević, Jeličić, Rosić (od 59. Tanjga), Bukinac, Miletić, Zukić, Radulović (od 77. Kovačev), Malbašić (od 68. Nikolić), Kembel (od 59. Jovanović), Ivanović (od 68. Vukić).

Voša je od početka počela da pritiska rivala i tako naterala Mladost na nekoliko grešaka na svojoj polovini, ali je izostao bolji završni pas po teškom terenu.

Prvu veliku šansu u devetom minutu imao je Ivanović koji se našao u odličnoj poziciji, njegov udarac sa nekih 15 metara zaustavio je golman Dražić.

Voša je pripretila i 10 minuta kasnije, Kembel je proigrao Zukića koji je otišao previše u stranu i potom probao centaršutem da pronađe saigrače pred golom, u poslednjem trenutku reagovala je odbrana Mladosti GAT.

U 22. minutu je i Lazarević oprobao udarac, iskosa sa desne strane je gađao pravo u golmana Dražića. Pet minuta kasnije i Mladost je prvi put pripretila, Jokić je izveo korner, a na petercu Jezdović bio najviši u skoku, gađao je glavom preko gola.

Ofanziva Vojvodine tu nije stala, u 32. minutu Radulović je iz slobodnog udarca pogodio prečku, a u narednom napadu, nakon kornera, Jeličić je glavom pogodio stativu, lopta se potom odbila u gol aut.

Nakon dva nespešna pokušaja Kembele i Malbašića sa ivice kaznenog prostora, u 40. minutu Voša je uspela da probije bedem Mladosti. Posle uigrane kombinacije iz kornera, Lazarević je centirao, a Miletić sa pet metara bio najviši u skoku za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Voša je duplirala prednost takođe nakon prekida sa desne strane, Radulović je iz kornera gađao prvu stativu, tamo je skrenuo Zukić, a lopta je na putu ka golu zakačila defanzivca Mladosti za 2:0.

Prvu šansu u nastavku imala je Vojvodina, Radulović je centrirao sa levog boka, Ivanovićev udarac glavom zaustavio je Dražić. Isti igrač je pokušao i tri minuta kasnije, šutirao je iskosa sa desne strane, opet je Dražić dobro intervenisao.

Mladost GAT je najbliža golu bila u 60. minutu, nakon gužve posle kornera sa leve strane, Solovjev je gađao glavom, Toroman je odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Usledio je nešto mirniji period igre, na šta je uticao i težak teren, pa su treneri odlučili da naprave nekoliko promena, za Vošu je debitovao i Siniša Tanjga, a ušli su još i Lazar Jovanović, Nikolić i Vukić.

Upravo su rezervisti u 83. minutu izveli najlepšu akciju, Jovanović je posle nekoliko driblinga prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, potom na drugoj stativi sjajno pronašao Vukića koji je makazicama zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata pa je Voša obezbedila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije koje je na programu na proleće.