Фудбалери Војводине победили су екипу Младости ГАТ резултатом 4:0 (1:0), у другом колу Супер лиге Србије.

Пред око 5.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу су били Милосављевић у 41, Барај у 48, Немања Николић у 59. и Вељко Симић у 86. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Младост ГАТ: Милојевић, Илић, Јочић, Ковачевић, Маричић, Поповић (од 64. Катанић), Димитров (од 64. Миловановић), Мандић, Миросављев (од 80. Бабић), Радуловић (од 64. Миладиновић), Максимовић (од 54. Секулић).

Војводина: Царевић – Лазаревић (од 63. Бјековић), Јеличић, Траоре, Ђорђевић – Топић, Милосављевић (од 74. Зукић) – Барај (од 82. Милошевић), В. Симић, Нешковић (од 74. Бастајић) – Н. Николић (од 63. Видаков).

Почетак утакмице је протекао у игри без правих шанси пред било чијим голом. Лопта је чешће била у поседу фудбалера Војводине, који су испољавали више нападачких амбиција, а до прве озбиљније прилике су дошли у 29. минуту, када је Николић шутирао из окрета са око петнаестак метара, али је Милојевић одбранио.

У 35. минуту, са око 26-27 метара је шутирао Барај, али је још једном ударац зауставио голман Милојевић. Међутим, у 41. минуту, Војводина је ипак дошла до предности.

Након набачене лопте у шеснаестерац Младости, Ковачевић је покушао да је избије главом, али је до ње дошао Вељко Симић, који је сјајно проиграо Лазаревића, а он одиграо повратни пас до Милосављевића, који је прецизним ударцем са петнаестак метара довео „стару даму“ у вођство.

Већ у првом минуту другог полувремена, Барај је фантастичним шутем из слободног ударца са око 25 метара повисио предност Војводине на 2:0, пославши лопту у рашље немоћног голмана Милојевића.

У 58. минуту, Воша је врло лако могла и до трећег гола и то након што је Николић одлично проиграо Вељка Симића, који је дриблингом прошао поред свог чувара и шутирао са око седам-осам метара искоса, али је лопта отишла ван оквира гола. Међутим, само минут касније, мрежа Младости се поново затресла.

Нешковић је одузео лопту противнику близу аут линије у висини шеснаестерца и потом одиграо пас до Николића, који је елегантним лоб ударцем са око седам-осам метара повисио предност свог тима.

Упркос високом вођству, фудбалери Војводине су све до краја меча играли офанзивно и нападачки, а са друге стране, противнику ниједном нису дозволили да озбиљније угрози гол Лазара Царевића. У 85. минуту, после доброг центаршута Бастајића, ударац главом је упутио Зукић, али је лопта отишла поред стативе. Међутим, само минут касније, било је 4:0 за Војводину.

Зукић је на десној страни лепо проиграо Бјековића, који је идеално центрирао, а Вељко Симић главом послао лопту у доњи леви угао Милојевићевог гола, те тако поставио коначан резултат ове утакмице.