Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Mladosti GAT rezultatom 4:0 (1:0), u drugom kolu Super lige Srbije.

Pred oko 5.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu su bili Milosavljević u 41, Baraj u 48, Nemanja Nikolić u 59. i Veljko Simić u 86. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Mladost GAT: Milojević, Ilić, Jočić, Kovačević, Maričić, Popović (od 64. Katanić), Dimitrov (od 64. Milovanović), Mandić, Mirosavljev (od 80. Babić), Radulović (od 64. Miladinović), Maksimović (od 54. Sekulić).

Vojvodina: Carević – Lazarević (od 63. Bjeković), Jeličić, Traore, Đorđević – Topić, Milosavljević (od 74. Zukić) – Baraj (od 82. Milošević), V. Simić, Nešković (od 74. Bastajić) – N. Nikolić (od 63. Vidakov).

Početak utakmice je protekao u igri bez pravih šansi pred bilo čijim golom. Lopta je češće bila u posedu fudbalera Vojvodine, koji su ispoljavali više napadačkih ambicija, a do prve ozbiljnije prilike su došli u 29. minutu, kada je Nikolić šutirao iz okreta sa oko petnaestak metara, ali je Milojević odbranio.

U 35. minutu, sa oko 26-27 metara je šutirao Baraj, ali je još jednom udarac zaustavio golman Milojević. Međutim, u 41. minutu, Vojvodina je ipak došla do prednosti.

Nakon nabačene lopte u šesnaesterac Mladosti, Kovačević je pokušao da je izbije glavom, ali je do nje došao Veljko Simić, koji je sjajno proigrao Lazarevića, a on odigrao povratni pas do Milosavljevića, koji je preciznim udarcem sa petnaestak metara doveo „staru damu“ u vođstvo.

Već u prvom minutu drugog poluvremena, Baraj je fantastičnim šutem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara povisio prednost Vojvodine na 2:0, poslavši loptu u rašlje nemoćnog golmana Milojevića.

U 58. minutu, Voša je vrlo lako mogla i do trećeg gola i to nakon što je Nikolić odlično proigrao Veljka Simića, koji je driblingom prošao pored svog čuvara i šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta otišla van okvira gola. Međutim, samo minut kasnije, mreža Mladosti se ponovo zatresla.

Nešković je oduzeo loptu protivniku blizu aut linije u visini šesnaesterca i potom odigrao pas do Nikolića, koji je elegantnim lob udarcem sa oko sedam-osam metara povisio prednost svog tima.

Uprkos visokom vođstvu, fudbaleri Vojvodine su sve do kraja meča igrali ofanzivno i napadački, a sa druge strane, protivniku nijednom nisu dozvolili da ozbiljnije ugrozi gol Lazara Carevića. U 85. minutu, posle dobrog centaršuta Bastajića, udarac glavom je uputio Zukić, ali je lopta otišla pored stative. Međutim, samo minut kasnije, bilo je 4:0 za Vojvodinu.

Zukić je na desnoj strani lepo proigrao Bjekovića, koji je idealno centrirao, a Veljko Simić glavom poslao loptu u donji levi ugao Milojevićevog gola, te tako postavio konačan rezultat ove utakmice.