Фудбалери Војводине пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су данас у гостима победили екипу Рада резултатом 4:0 (4:0).

Стрелци за Војводину били су Вукчевић у 10, Симић у 17, Топић у 25. и Зукић у 45. минуту.

Рад: Пејовић, Стевић, Ђорић, Вучићевић, Милосављевић, Гојковић, Блажић, Радивојевић, Јаковљевић, Михајловић, Стојановић.

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић, Ђорђевић – Максимовић (од 46. Милетић), Топић – Кабић, Симић (од 64. Нешковић), Зукић – Вукчевић (од 59. Мркаић).

Војводина је од првог минута кренула офанзивно, први је припретио Топић, чији је ударац одбранио Пејовић, потом је на одбијену налетео Лазаревић, али је изблокиран.

Воша је повела у 10. минуту, Зукић је центрирао са левог бока, Вукчевић је био највиши у скоку и главом са осам метара погодио за 0:1.

Већ у 15. минуту Воша је дуплирала вођство, Вукчевић је изнудио пенал, на време је склонио лопту, Ђорић је закаснио и закачио га по нози, а прецизан са беле тачке био је Вељко Симић – 0:2.

Гости су наставили да доминирају и убрзо су дошли и до трећег гола, Лазаревић је прошао по десном боку и вратио повратну за Топића који је из прве гађао леви угао за 0:3.

У надокнади првог полувремена, Зукић је проиграо Симића, Ђорић га је повукао са леђа и направио нови пенал. Одговорност је сада преузео Зукић и снажним ударцем уз саму стативу повисио је на 0:4.

Темпо утакмице је знатно опао у другом полувремену, први покушај имао је Зукић из слободног ударца у 62. минуту, када је лопта завршила преко гола.

Рад је најближи голу био у 67. минуту, Роцков је одбио лопту у дуелу са Бацановићем, Стевић је налетео на одбијену и шутирао преко пречке.

Воша је имала добру шансу у 79. минуту, Нешковић је ушао у шеснаестерац искоса са леве стране и погодио спољни део мреже.

До краја није било промене резултата, Воша се пласирала у полуфинале Купа Србије.