Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su danas u gostima pobedili ekipu Rada rezultatom 4:0 (4:0).

Strelci za Vojvodinu bili su Vukčević u 10, Simić u 17, Topić u 25. i Zukić u 45. minutu.

Rad: Pejović, Stević, Đorić, Vučićević, Milosavljević, Gojković, Blažić, Radivojević, Jakovljević, Mihajlović, Stojanović.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Maksimović (od 46. Miletić), Topić – Kabić, Simić (od 64. Nešković), Zukić – Vukčević (od 59. Mrkaić).

Vojvodina je od prvog minuta krenula ofanzivno, prvi je pripretio Topić, čiji je udarac odbranio Pejović, potom je na odbijenu naleteo Lazarević, ali je izblokiran.

Voša je povela u 10. minutu, Zukić je centrirao sa levog boka, Vukčević je bio najviši u skoku i glavom sa osam metara pogodio za 0:1.

Već u 15. minutu Voša je duplirala vođstvo, Vukčević je iznudio penal, na vreme je sklonio loptu, Đorić je zakasnio i zakačio ga po nozi, a precizan sa bele tačke bio je Veljko Simić – 0:2.

Gosti su nastavili da dominiraju i ubrzo su došli i do trećeg gola, Lazarević je prošao po desnom boku i vratio povratnu za Topića koji je iz prve gađao levi ugao za 0:3.

U nadoknadi prvog poluvremena, Zukić je proigrao Simića, Đorić ga je povukao sa leđa i napravio novi penal. Odgovornost je sada preuzeo Zukić i snažnim udarcem uz samu stativu povisio je na 0:4.

Tempo utakmice je znatno opao u drugom poluvremenu, prvi pokušaj imao je Zukić iz slobodnog udarca u 62. minutu, kada je lopta završila preko gola.

Rad je najbliži golu bio u 67. minutu, Rockov je odbio loptu u duelu sa Bacanovićem, Stević je naleteo na odbijenu i šutirao preko prečke.

Voša je imala dobru šansu u 79. minutu, Nešković je ušao u šesnaesterac iskosa sa leve strane i pogodio spoljni deo mreže.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Voša se plasirala u polufinale Kupa Srbije.