Fudbaleri Vojvodine upisali su i treći remi na pripremama u Sloveniji, pošto su danas remizirali sa ekipom Slaven Belupo – 1:1.

Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu bio je Dejan Zukić u 41. minutu.

Slaven Belupo: Marković, Eškinja, Martinaga, Hodža, Crnac, Bautista, Krušelj, Hlevnjak, Mioč, Dilan, Lamin Tal. Igrali su još Mađarić, Bosec, Šakota, Boras, Herceg.

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 80. Petković), Crnomarković, Busnić, Antonijević (od 80. Bukinac), Zukić, Kajević (od 57. Traore), Nikolić (od 80. Ivanović), Kabić (od 46. Radulović), Čumić (od 67. Baraj), Malbašić (od 87. Jovanović).

Hrvatski tim je bolje otvorio meč i poveo posle prve dobre prilike u petom minutu. Nakon kornera sa leve strane, Hodža je glavom sa peterca gađao kontra ugao, a Tal je samo sproveo ispred gol linije za 1:0.

Voša je ubrzo imala prvu priliku u kojoj se našao Kajević, čiji je udarac iz neposredne blizine zaustavio Marković.

Nakon toga, novu šansu za „staru damu“ imao je Nikolić, na isteku 18. minuta, šutirao je pored gola.

Voša je u finišu prvog poluvremena dodatno krenula u ofanzivu, u 40. minutu Čumićev snažan udarac sa 25 metara zaustavio je golman Marković, odbijenu je Malbašić poslao u mrežu, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju. Ipak, već u narednom minutu Voša je izjednačila, Nikolić je prelepim dubinskim pasom spojio Zukića sa golom, a Vošin vezista iz prve poslao precizan udarac u mrežu Slaven Belupa.

Prvu šansu u nastavku imali su igrači Slaven Belupa, Mađarić je sa distance snažno šutirao pored gola, što je ujedno bila i prva prilika za ovaj tim još od uvodnih minuta kada je Tal postigao pogodak.

Voša je u drugom delu ozbiljnije pripretila u 71. minutu, kada je Baraj, neposredno pošto je zamenio Čumića, sa 18 metara gađao donji levi ugao, ali je na mestu bio golman Slavena.

Na sličan način, sa distance, pripretio je i Mihailo Ivanović, takođe po ulasku u igru, gađao je prvi ugao, opet je na mestu bio golman Slavena.