Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ruskim Ahmatom rezultatom 1:1 u petoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Beleku.

Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Jeličić u 75. minutu.

Vojvodina: Simić, Lazarević (od 73. N. Nikolić), Vitas, Traore, Đorđević, Zukić, Milosavljević, Kabić (od 46. Bjeković), Čumić, Baraj, Malbašić.

Ahmat: Šelia (od 46. Oparin), Šatara, Semenov, Utsiev, Bogosavac, Olenikov, Švec, Karin, Divanovič, Agalarov (od 82. Alsaltanov), Iljin (od 30. Trošečkin).

Za razliku od jučerašnje utakmice protiv Lokomotive 1929, trener Milan Rastavac danas je izveo drugačiju i iskusniju postavu.

Iako Ahmat nije stvorio mnogo prilika, uspeo je da postigne jedini pogodak u prvom poluvremenu, strelac je bio Šatara nakon kornera u 11. minutu.

Timovi su u početku vodili borbu na sredini terena, bez nekih većih uzbuđenja pred golovima do tog 11. minuta kada je Ahmat poveo posle kornera, Šatara je bio na pravom mestu i glavom pogodio donji levi ugao Nikole Simića. Vojvodina je prvu pravu šansu imala u 28. minutu kada je Zukić povukao loptu sa centra i potom pravovremeno uposlio Kabića na desnoj strani, a ovaj je gađao prvi ugao i pogodio spoljni deo mreže.

Voša je i dalje držala rivala daleko od gola, igrala je visoko na polovini terena, a sledeću šansu imala je u 37. minutu, kada je nakon prekida sa desne strane Traore glavom gađao preko prečke.

Najbliža golu Vojvodina je bila u 44. minutu, posle uigrane akcije po levoj strani, Đorđević je uputio odličan centaršut na peterac, Malbašić je glavom gađao direktno u golmana.

Ahmat je imao prvu dobru šansu u drugom poluvremenu, u 53. minutu Agalarov je pogodio stativu, od koje se lopta odbila u ruke Nikole Simića.

Na isteku časa igre, Uroš Vitas se pokoškao sa jednim igračem Ahmata, a glavni sudija je odlučio da mu pokaže crveni karton. Ipak, Voša nije ostala i sa igračem manje pošto je u dogovoru između klubova, u slučaju isključenja dozvoljeno da ga zameni drugi igrač, a to je bio Igor Jeličić.

U 69. minutu Ahmat je imao veliku šansu, Ivanovič je ostao sam na povratnoj i sa nekih 12 metara šutirao preko prečke. Voša je uzvratila samo minut kasnije, Zukić je lepo uneo loptu u sredinu i sa 18 metara levom nogom šutirao pored stative.

U 72. minutu Vojvodina je imala najbolju šansu u nastavku, Lazarević se odlično ubacio po desnoj strani, primio loptu i u trku pretrčao čuvara, a onda iz teške pozicije iskosa šutirao tik pored stative.

Tri minuta kasnije, Vojvodina je potpuno zasluženo izjednačila. Čumić je izveo korner sa leve strane i gađao skroz na drugu stativu, odakle je Zukić glavom vratio pred gol, a tamo je na pravom mestu bio Jeličić za 1:1.

Nakon izjednačenja, Voša je ubacila u višu brzinu i nastavila da pritiska rivala i stvara šanse. Već u narednom napadu, Malbašić je vratio povratnu do Bjekovića koji je pao u duelu sa svojim čuvarom, ali je umesto penala, sudija svirao faul u napadu.

Usledila je nova dobra akcija, povratna Baraja za Milosavljevića čiji je udarac sa 18 metara izblokiran.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Voša upisala i drugi remi na pripremama u Beleku.

Voša će do povartka u Novi Sad odigrati još jednu kontrolnu utakmicu u četvrtak, a protivnik će joj biti kazahstanski Šahtjor.