Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Novog Pazara rezultatom 1:1 u 15. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelac za Vojvodinu bio je Busnić u 59. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Novi Pazar: Kljajić, Pešukić, Rubežić, Nikčević (od 66. Gavrić), Islamović (od 77. Ergelaš), Joksimović, Momčilović (od 87. Alić), Lončar, Bogdanovski (od 77. Mijić), Damjanović, Majdevac.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Traore, Jeličić, Antonijević (od 88. Đorđević) – Miletić (od 88. Topić), Busnić – Baraj (od 63. N. Nikolić), U. Nikolić (od 75. Kabić), Simić – Čumić (od 75. Malbašić).

U devetom minutu Vladimir Miletić je napravio penal pošto je po mišljenju glavnog sudije Srđana Jovanovića nagazio fudbalera domaće ekipe. Odgovornost je preuzeo Nikčević i pogodio levi ugao golmana Carevića za 1:0.

Vojvodina je nakon primljenog gola preuzela inicijativu i prebacila težište igre na polovinu rivala, ali se Novi Pazar dobro branio i sveo broj opanosti po svoj gol na minimum.

Najbliži golu bio je Uroš Nikolić u finišu prvog poluvremena kada je odlično šutirao sa distance, ali je lopta prošla pored stative.

Početkom drugog dela igre timovi su nastavili da vode veliku borbu na sredini terena, bez izglednih prilika, što je prekinuo pokušaj Majdevca u 57. minutu. Posle centaršuta sa levog boka, ofanzivac Novog Pazara šutirao je sa ivice kaznenog prostora pored stative.

Vojvodina je u 59. minutu izjednačila golom Busnića. Uroš Nikolić je centrirao iz slobodnjaka sa leve strane, a Busnić na petercu bio najviši u skoku za 1:1.

Izjednačujući pogodak podigao je samopouzdanje u gostujućoj ekipi, pa je već u 62. minutu Čumić šutirao sa  desne strane, na mestu je bio golman Kljajić. Nakon toga, Milan Rastavac je krenuo u ofanzivu, uveo je Nemanju Nikolića umesto Iva Baraja. U 69. minutu Simić je imao novu sjajnu šansu za Vojvodinu, pokupio je jednu izbijenu loptu i volej udarcem sa 10 metara šutirao za malo preko gola.

Usledio je period bez većih prilika, Vojvodina je bila ofanzivnija i imala je veći posed lopte, a onda je Novi Pazar u 86. minutu imao veoma dobru šansu, posle prekida, Mijić je glavom gađao pored stative.

Do kraja nije bilo šansi ni promene rezultata, pa je Vojvodina osvojila bod i sada je šesta sa 23 boda.