Фудбалери Војводине изгубили су од екипе АПOЕЛА-а резултатом 2:1 у првом мечу другог кола квалификација Лиге конференције.

Једини стрелац за Војводину био је Дејан Зукић у 56. минуту.

АПОЕЛ: Белец, Сушић, Креспо, Двали, Костадинов (од 85. Петровић), Сарфо (од 73. Виљафанез), Далсио (од 73. Гавриел), Фетфазидис, Чебаке, Едуардо  (од 73. Маркињос), Квилитаја (од 85. Томане).

Војводина: Царевић, Лазаревић (од 46. Јеличић), Траоре, Црномарковић, Траоре, Антонијевић (од 84, Милетић), Зукић (од 78. Буснић), Милосављевић, Николић (од 58. Радуловић), Барај, Чумић, Барај, Вукчевић (од 46. Вукић).

Иако је АПОЕЛ преузео иницијативу од старта утакмице, Војводина је створила прву праву шансу у седмом минуту, када је после контре Вукчевић одложио до Чумића који је побегао своји, чуварима, али је у ситуацији један на један успешнији био голман Белец.

АПОЕЛ је први пут припретио у 16. минуту, Чебаке је побегао одбрани Војводине и искоса са леве стране гађао даљи угао, Царевић је такође био на месту.

Домаћи тим је наставио да диктира темпо и да игра на половини Војводине, а у 24. минуту Двали је украо лопту Црномарковићу и шутирао поред гола.

У наредном налету АПОЕЛ је повео, након лоше реакције и поставке одбране Војводине, Сушић је вратио оштру лопту кроз петерац, а тамо је на правом месту Квилитаја и лако погодио за 1:0.

Већ у следећем налету АПОЕЛ је имао нову шансу, Фетфацидис је упутио опасан ударац са 20 метара, али је Царевић одлично интервенисао, па је резултат на полувремену остао – 1:0.

Воша је на старту другог полувремена имала најбољу шансу, резервиста Вукић који је заменио Вукчевића, изненада се после грешке одбране домаћих нашао сам испред голмана, али је лоше шутирао и Белец је опет био успешнији.

АПОЕЛ је убрзо узвратио, Сарфо је у 53. минуту гађао даљи угао, Царевић је одлично интервенисао. А онда,  56. минуту, Воша је извела најлепшу акцију и изједначила, након Николићевог корнера, лопта је дошла до Траореа, који је одложио до Чумића који је пронашао Зукића а овај главом само скренуо у мрежу за 1:1.

Одмах након датог гола, Вошу је спасио Царевић, Сарфо је имао нову добру шансу, гађао је са 15 метара, голман „старе даме“ је одлично интервенисао.

Међутим, у 65. минуту, након корнера са леве стране и лоше процене Царевића који је промашио лопту приликом излетања, Двали је погодио за 2:1.

Воша је покушала да дође до новог изједначења, у 72. минуту, Чумић је шутирао са дистанце, голман Белец је одбио у корнер. Најбољу шансу за изједачење пропустио је Радуловић, у 73. минуту када је искоса са леве стране имао отворен пут ка голу, његов ударац изблокирао је Двали у последњем тренутку.

До краја није било промене резултата, Воша има гол заостатка пред реванш за седам дана на „Карађорђу“.