Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Aluminija rezultatom 1:1 u drugoj proveri na pripremama na Mariborskom Pohorju.

Strelac jedinog gola za Vojvodinu bio je Vukčević u 13. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Aluminij: Pridgar, Zeljkovič, Matič, Gorenjak, Samid, Katuša, Jagič, Koblar, Jovanovič, Brest, Kosi. Igrali su još: Čeh, Bužičkovič, Simonovič, Repina.

Vojvodina: Toroman (od 46. Puškić), Bjeković, Jeličić (od 58. Tanjga), Ljubisavljević, Bukinac, Milosavljević, Miletić (od 46. Traore), Kabić (od 75. Radulović), Vukčević (od 46. Kovačev), Baraj (od 58. Jovanović), Ivanović.

Voša je krenula ofanzivno od samog starta utakmice i povela iz prve prave prilike u 13. minutu. Bjeković je u želji da šutira proigrao Vukčevića, koji je sa šest metara udaljenosti prihvatio loptu i poslao poluvolej preko glave golmana Pridgara.

Aluminij nije bio opasan po gol Vojvodine, ali je uspeo da izjednači u 24. minutu. Brest je pobegao po levoj strani i pobegao odbrani Vojvodine, a golman Toroman je zakasnio, oborio ga i napravio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo isti igrač i pogodio donji levi ugao za 1:1.

Do odlaska na odmor timovi su uglavnom vodili bitku na sredini terena, bez izrazitih prilika pred golom, tako da je rezulatat na pauzi bio – 1:1.

Voša je imala prvu šansu u nastavku, u uvodnim minutima, Kabić je sa 20 metara šutirao po zemlji, pravo u golmana. Nakon toga je usledio novi period bez pravih prilika, uz inicijativu Vojvodine i igru na polovini Aluminija.

U 84. minutu Lazar Jovanović je započeo lepu akciju, proigrao je Bukinca koji je uputio odličan centaršut, ali je za nekoliko centimetara zakasnio Ivanović da samo sprovede loptu u mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina upisala i drugi remi na pripremama u Sloveniji. Naredni rival Vojvodine biće Slaven Belupo, a taj meč na programu je u utorak.