U 24. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine su na Karađorđu ostvarili minimalnu pobedu protiv Napretka – 1:0 (0:0). Strelac pobedonosnog gola za naš tim bio je Nemanja Čović iz penala u 53. minutu.

Dva potpuno različita poluvremena viđena su na Karađorđu. U prvom, dosta mirnijem, obe ekipe su imale tek po jednu pravu priliku. Za goste iz Kruševca nije je iskoristio Srđan Kočić, pošto je centaršut sa desne strane glavom sa pet metara prosledio pored stative. Samo dva minuta kasnije, na drugoj strani neprecizan je bio i Miljan Vukadinović, naš najbolji strelac, kojem je u udarac pravovremeno ušao Miloš Ostojić.

Vojvodina je na startu drugog poluvremena krenula znatno ofanzivnije i ubrzo bila nagrađena. Vukadinović je u 52. minutu po desnoj strani uposlio Marko Bjekovića, kojeg je srušio defanzivac Napretka, što je glavni sudija okarakterisao kao penal. Nemanja Čović je preuzeo odgovornost i doveo Staru damu u vođstvo.

Nedugo zatim imao je naš tim priliku da duplira prednost, ali su defanzivni u istom napadu uspeli da izblokiraju čak tri udarca, prvo Vukadinovića, potom i Stefana Đorđevića i Petra Bojića. Mogla je potom Vojvodina da bude kažnjena, šutirao je Milošev u 58. minutu posle centaršuta sa desne strane, pogodio dalji ugao Simićevog gola, ali se loptu na putu ka mreži isprečio Slavko Bralić. Pokušao je Napredak u poslednjih pola sata da stigne do boda, u nekoliko navrata stavio pod veliki pritisak odbranu Vojvodine, ali je naš tim izdržao, po drugi put u prolećnom delu sezone sačuvao mrežu i istovremeno upisao drugi trijumf po povratku sa pauze.