Фудбалери Војводине и Металца ремизирали су резултатом 2:2 (1:2) у осмом колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Вукадиновић у 36. и Човић у 73. минуту, док су за Металац погађали Антонијевић у 29. и Ступаревић у 40.

Војводина: Н. Симић – Цуцин (од 57. Бјековић), Копитовић, Стевановић, Деветак – Топић (од 63. Нешковић), Буснић – Вукадиновић, Човић (од 81. Мркаић), В. Симић – Бастајић (од 57. Кабић).

Металац: Масларевић, Стојић, Фићовић, Цветковић, Крајишник, Ђурић, Ступаревић, Антонијевић, Бачкуља, Млађовић, Влалукин.

Војводина је лошије отворила меч, тешко је долазила до противничког гола, док је Металац шансе чекао из контри. Металац је тако и повео у 29. минуту када се Антонијевић нашао на правом месту, искористио је једну дубинску лопту и савладао Николу Симића за 1:0.

Војводина је убрзо узвратила, у 36. минуту Вукадиновић је примио лопту искоса са десне стране, унео је у средину и од стативе матирао голмана Металца – 1:1.

Али, Металац је само четири минута касније дошао до новог вођства, стрелац првог гола Антонијевић прошао је поред Копитовића и вратио повратну за Филипа Ступаревића који је гађао и погодио сам леви угао немоћног Симића – 1:2.

До одласка на одмор, Војводина је још два пута припретила, преко Човића и потом преко Бастајића из слободног ударца, али промене резултата није било.

Војводина је кренула у офанзиву од првог минута другог дела игре, Металац се повукао и чекао контре, а у 53. минуту гости су после једне имали велику шансу, Цветковић је вратио повратну кроз петерац, а тамо је Влаулкин умало по трећи пут савладао Симића.

Славољуб Ђорђевић је додатно хтео да појача тим у фази напада, па су у игру ушли Бјековић и Кабић уместо Цуцина и Бастајића и Воша је убрзо имала добру шансу. Након корнера са десне стране, Човић је био највиши у скоку, али је главом гађао поред стативе.

Уследио је поново мирнији период игре и без значајнијих прилика, а онда је Немања Човић по ко зна који пут показао колико је опасан у скоку. Деветак је у 73. минуту извео одличан корнер, али је Човић још боље скочио и снажно погодио даљи угао за 2:2.

Војводина после изједначења додатно додала гас, у 78. минуту Вељко Симић је имао сјајан соло продор, гађао је први угао, али је голман Масларевић избио лопту у корнер.

У 88. минуту Војводина је поново припретила, после центаршута са леве стране, Мркаић је био највиши у скоку, али је из тешке позиције шутирао преко гола.

До краја није било промене резултата, Војводина после осам кола има девет освојених бодова.