Fudbaleri Vojvodine i Metalca remizirali su rezultatom 2:2 (1:2) u osmom kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Vukadinović u 36. i Čović u 73. minutu, dok su za Metalac pogađali Antonijević u 29. i Stuparević u 40.

Vojvodina: N. Simić – Cucin (od 57. Bjeković), Kopitović, Stevanović, Devetak – Topić (od 63. Nešković), Busnić – Vukadinović, Čović (od 81. Mrkaić), V. Simić – Bastajić (od 57. Kabić).

Metalac: Maslarević, Stojić, Fićović, Cvetković, Krajišnik, Đurić, Stuparević, Antonijević, Bačkulja, Mlađović, Vlalukin.

Vojvodina je lošije otvorila meč, teško je dolazila do protivničkog gola, dok je Metalac šanse čekao iz kontri. Metalac je tako i poveo u 29. minutu kada se Antonijević našao na pravom mestu, iskoristio je jednu dubinsku loptu i savladao Nikolu Simića za 1:0.

Vojvodina je ubrzo uzvratila, u 36. minutu Vukadinović je primio loptu iskosa sa desne strane, uneo je u sredinu i od stative matirao golmana Metalca – 1:1.

Ali, Metalac je samo četiri minuta kasnije došao do novog vođstva, strelac prvog gola Antonijević prošao je pored Kopitovića i vratio povratnu za Filipa Stuparevića koji je gađao i pogodio sam levi ugao nemoćnog Simića – 1:2.

Do odlaska na odmor, Vojvodina je još dva puta pripretila, preko Čovića i potom preko Bastajića iz slobodnog udarca, ali promene rezultata nije bilo.

Vojvodina je krenula u ofanzivu od prvog minuta drugog dela igre, Metalac se povukao i čekao kontre, a u 53. minutu gosti su posle jedne imali veliku šansu, Cvetković je vratio povratnu kroz peterac, a tamo je Vlaulkin umalo po treći put savladao Simića.

Slavoljub Đorđević je dodatno hteo da pojača tim u fazi napada, pa su u igru ušli Bjeković i Kabić umesto Cucina i Bastajića i Voša je ubrzo imala dobru šansu. Nakon kornera sa desne strane, Čović je bio najviši u skoku, ali je glavom gađao pored stative.

Usledio je ponovo mirniji period igre i bez značajnijih prilika, a onda je Nemanja Čović po ko zna koji put pokazao koliko je opasan u skoku. Devetak je u 73. minutu izveo odličan korner, ali je Čović još bolje skočio i snažno pogodio dalji ugao za 2:2.

Vojvodina posle izjednačenja dodatno dodala gas, u 78. minutu Veljko Simić je imao sjajan solo prodor, gađao je prvi ugao, ali je golman Maslarević izbio loptu u korner.

U 88. minutu Vojvodina je ponovo pripretila, posle centaršuta sa leve strane, Mrkaić je bio najviši u skoku, ali je iz teške pozicije šutirao preko gola.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vojvodina posle osam kola ima devet osvojenih bodova.