Кадети Војводине победили су екипу Црвене звезде резултатом 3:2 у великом дербију 14. кола Кадетске лиге Србије.

Воша је до преокрета дошла у финишу меча, головима Лазара Јовановића у 88. из пенала и у 90. минуту, претходно је први погодак за“стару даму“ постигао Бутраковић у 70. минуту.

Војводина: Матић, Велицки, Вукобратовић, Еремић, Пилић, Павловић, Поповић, Нинковић, Бошкан, Јовановић, Бутраковић. У игру са клупе ушли су: Васић, Перановић, Јурешић, Ахметовић.

Црвена звезда: Драшкић, Остојић, Ђурић, У. Илић, Т. Илић, Милосављевић, Вукојевић, Петровић, Маркочевић, Максимовић, У. Тегелтија. У игру са клупе ушли су: Жагар, Д. Тегелтија, Голубовић, Стојановић.

Отежани услови услед падавина, по натопљеном терену утицали су на игру и на минималан број прилика.

У 20. минуту гостујући тим је повео, након корнера са десног бока, највиши у скоку био је Милосављевић који је са неких седам метара главом погодио за 0:1.

У 28. минуту Звезда је имала велику шансу, Маркочевић је изашао сам на голмана, обишао га, али није успео да шутира, баш као ни Тегелтија који је по тешком терену уместо ударца вратио погрешну повратну лопту.

До одласка на одмор Војводина је имала само један покушај, преко Поповића који је искоса са десне стране шутирао поред гола, док су гости још једном припретили преко Максимовића из слободног ударца, послао је лопту преко пречке.

У надокнади првог полувремена дошло је до прекида, пошто је неко из публике напао играча Црвене звезде, након чега је дошло до гужве и мањих сукоба. До тог дела трибине морали су да дођу и чланови стручног штаба након чега је ситуација смирена. Ипак, главни судија је одлучио да подели по црвени картон за Војводину и Црвену звезду. У тиму Воше искључен је Бошкан, док је Максимовић морао раније у свлачионицу из гостујуће екипе. Након тога је судија наредио да се испразни целокупна трибина, те је меч настављен тек након прекида од 10 минута.

Воша је први пут упутила ударац у оквир гола у 58. минуту када је Бутраковић са двадесетак метара шутирао директно у голмана Драшкића. Исти играч је у 63. минуту одлично прошао по левом боку и погодио Јовановића на петерцу, али је лопта у последњем тренутку застала и преварила капитена Воше који је био у одличној позицији.

Воша је заслужено изједначила на истеку 70. минута, Бутраковић је искоса са десне стране заломио и предриблао чувара и потом послао лопту у супротан угао за 1:1.

Ипак, Звезда је већ у 74. минуту дошла поново у вођство, после корнера и одбијене лопте, Голубовић је са неких осам метара шутирао под пречку за 1:2.

Воша се није предавала, а у 88. минуту Лазар Јовановић је украо лопту и изашао сам на голмана, а оборио га је Милосављевић и направио пенал. Одговорност је преузео управо капитен Воше Јовановић који је снажно од стативе погодио за 2:2.

Ту није био крај, јер је у 90. минуту Јовановић својим другом голом преокренуо за 3:2! Перановић је центрирао са левог бока, лопта је прелетела голмана Звезде, а тамо је на правом месту сачекао Јовановић и погодио за велико славље домаће екипе.