Kadeti Vojvodine pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 u velikom derbiju 14. kola Kadetske lige Srbije.

Voša je do preokreta došla u finišu meča, golovima Lazara Jovanovića u 88. iz penala i u 90. minutu, prethodno je prvi pogodak za“staru damu“ postigao Butraković u 70. minutu.

Vojvodina: Matić, Velicki, Vukobratović, Eremić, Pilić, Pavlović, Popović, Ninković, Boškan, Jovanović, Butraković. U igru sa klupe ušli su: Vasić, Peranović, Jurešić, Ahmetović.

Crvena zvezda: Draškić, Ostojić, Đurić, U. Ilić, T. Ilić, Milosavljević, Vukojević, Petrović, Markočević, Maksimović, U. Tegeltija. U igru sa klupe ušli su: Žagar, D. Tegeltija, Golubović, Stojanović.

Otežani uslovi usled padavina, po natopljenom terenu uticali su na igru i na minimalan broj prilika.

U 20. minutu gostujući tim je poveo, nakon kornera sa desnog boka, najviši u skoku bio je Milosavljević koji je sa nekih sedam metara glavom pogodio za 0:1.

U 28. minutu Zvezda je imala veliku šansu, Markočević je izašao sam na golmana, obišao ga, ali nije uspeo da šutira, baš kao ni Tegeltija koji je po teškom terenu umesto udarca vratio pogrešnu povratnu loptu.

Do odlaska na odmor Vojvodina je imala samo jedan pokušaj, preko Popovića koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola, dok su gosti još jednom pripretili preko Maksimovića iz slobodnog udarca, poslao je loptu preko prečke.

U nadoknadi prvog poluvremena došlo je do prekida, pošto je neko iz publike napao igrača Crvene zvezde, nakon čega je došlo do gužve i manjih sukoba. Do tog dela tribine morali su da dođu i članovi stručnog štaba nakon čega je situacija smirena. Ipak, glavni sudija je odlučio da podeli po crveni karton za Vojvodinu i Crvenu zvezdu. U timu Voše isključen je Boškan, dok je Maksimović morao ranije u svlačionicu iz gostujuće ekipe. Nakon toga je sudija naredio da se isprazni celokupna tribina, te je meč nastavljen tek nakon prekida od 10 minuta.

Voša je prvi put uputila udarac u okvir gola u 58. minutu kada je Butraković sa dvadesetak metara šutirao direktno u golmana Draškića. Isti igrač je u 63. minutu odlično prošao po levom boku i pogodio Jovanovića na petercu, ali je lopta u poslednjem trenutku zastala i prevarila kapitena Voše koji je bio u odličnoj poziciji.

Voša je zasluženo izjednačila na isteku 70. minuta, Butraković je iskosa sa desne strane zalomio i predriblao čuvara i potom poslao loptu u suprotan ugao za 1:1.

Ipak, Zvezda je već u 74. minutu došla ponovo u vođstvo, posle kornera i odbijene lopte, Golubović je sa nekih osam metara šutirao pod prečku za 1:2.

Voša se nije predavala, a u 88. minutu Lazar Jovanović je ukrao loptu i izašao sam na golmana, a oborio ga je Milosavljević i napravio penal. Odgovornost je preuzeo upravo kapiten Voše Jovanović koji je snažno od stative pogodio za 2:2.

Tu nije bio kraj, jer je u 90. minutu Jovanović svojim drugom golom preokrenuo za 3:2! Peranović je centrirao sa levog boka, lopta je preletela golmana Zvezde, a tamo je na pravom mestu sačekao Jovanović i pogodio za veliko slavlje domaće ekipe.