Фудбалери Војводине пласирали су се у полуфинале Купа пријатељства пошто су данас у четвртфиналу победили екипу Сутјеске резултатом 1:0.

Војводина: Богуновић, Трнинић, Миланов, Поповић, Павић, Рустић, Токин, Апостоловски, Пауновић, Гагић, Абаџија. Резерве: Борак, Тркуља, Николић, Хромиш, Радаковић, Kостадиновић, Јокић.

Сутјеска: Аџић, Цаковић, Вујачић, Поповић, Вукићевић, Милинковић, Ћетковић, Радојевић, Ђурковић, Бојовић, Драшковић. Резерве: Јанковић, Ћеласан, Докнић, Перошевић, Рогановић, Дамјановић, А. Међедовић, Н. Међедовић.

Војводина је била бољи ривал током читавог сусрета, а једини погодак на мечу постигао је Алекса Гагић у 31. минуту.

Трнинић је из слободног ударца искоса са десне стране сјајно пронашао Гагића, који је у стилу најбољих голгетера са петерца, из прве, послао лопту у мрежу за вођство „старе даме“.

Воша је у другом полувремену имала добру шансу преко Абаџије, који је касније постигао и гол, али је он поништен због офсајд позиције.

Сутјеска је најближа голу била у 63. минуту, Радојевић је са пет метара главом погодио стативу.

До краја утакмице Пауновић је имао стопостотну шансу, изашао је сам на голмана Аџића који је одлично интервенисао у ситуацији један на један.

Воша је до краја сачувала предност и пласирала се у полуфинале, а у преосталим мечевима састају се Црвена звезда – Академија Пандев, Динамо Загреб – Вардар и Партизан – Жељезничар.

Воша ће свој меч полуфинала играти у суботу од 13 часова са бољим из дуела Партизан – Жељезничар.