Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa prijateljstva pošto su danas u četvrtfinalu pobedili ekipu Sutjeske rezultatom 1:0.

Vojvodina: Bogunović, Trninić, Milanov, Popović, Pavić, Rustić, Tokin, Apostolovski, Paunović, Gagić, Abadžija. Rezerve: Borak, Trkulja, Nikolić, Hromiš, Radaković, Kostadinović, Jokić.

Sutjeska: Adžić, Caković, Vujačić, Popović, Vukićević, Milinković, Ćetković, Radojević, Đurković, Bojović, Drašković. Rezerve: Janković, Ćelasan, Doknić, Perošević, Roganović, Damjanović, A. Međedović, N. Međedović.

Vojvodina je bila bolji rival tokom čitavog susreta, a jedini pogodak na meču postigao je Aleksa Gagić u 31. minutu.

Trninić je iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane sjajno pronašao Gagića, koji je u stilu najboljih golgetera sa peterca, iz prve, poslao loptu u mrežu za vođstvo „stare dame“.

Voša je u drugom poluvremenu imala dobru šansu preko Abadžije, koji je kasnije postigao i gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

Sutjeska je najbliža golu bila u 63. minutu, Radojević je sa pet metara glavom pogodio stativu.

Do kraja utakmice Paunović je imao stopostotnu šansu, izašao je sam na golmana Adžića koji je odlično intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Voša je do kraja sačuvala prednost i plasirala se u polufinale, a u preostalim mečevima sastaju se Crvena zvezda – Akademija Pandev, Dinamo Zagreb – Vardar i Partizan – Željezničar.

Voša će svoj meč polufinala igrati u subotu od 13 časova sa boljim iz duela Partizan – Željezničar.